تربیت کاردان حسابداری

خلاصه ای از دوره:

امروزه علم حسابداری به افراد در بازار کار بسیار کمک کرده و نقش مهمی در بازار کار و کسب‌ و کار دارد و باتوجه به نیاز مشاغل و افراد با رشته های تحصیلی و سمت های مختلف شغلی ، همچنین با برگزاری دوره هایی مانند کارشناس حسابداری و مشاهده نیاز افرادی که دانش ابتدایی در زمینه حسابداری نداشتند لزوم برگزاری دوره ای با مباحث مقدماتی حسابداری بیش از پیش احساس گردید.


مدت برگزاری دوره: ۳۰ساعت تاریخ برگزاری: پنج شنبه و جمعه نفرات آموزش دیده: ۹۳ نفر پیش نیاز
مشاوره و ثبت نام: ۶۶۰۷۵۶۴۱ شهریه: ۴۲۰,۰۰۰ تومان دفعات برگزاری: ۶ دوره

دوره تربیت کاردان حسابداری با توجه به نیاز افراد غیر حسابدار برای آشنایی با مفاهیم مقدماتی حسابداری به شرح ذیل برگزار می گردد:

-آشنایی با اصول حسابداری
-آشنایی با فرمول اصلی حسابداری و جایگاه آن در ثبت های حسابداری
-آشنایی با مفروضات حسابداری
-شناخت ثبت های حسابداری
-نحوه تشخیص چگونگی ثبت های حسابداری
-آشنایی خیلی اجمالی با قوانین مالیاتی
-آشنایی خیلی اجمالی با قوانین تجارت
-آشنایی خیلی اجمالی با گزارشات حسابداری و مالیاتی
-آشنایی با انواع حسابداری

پس از گذراندن دوره کاردان حسابداری به فراگیران توصیه می شود در دوره تربیت کارشناس حسابداری شرکت کرده تا بیشتر وارد دنیای حسابداری شوند تا با مفاهیم فوق الذکر  بصورت عملی و جزئی تر آشنا شوند.

احتمالا شما هم اصطلاحاتی مانند ارزش دفتری، ترازنامه، بدهی جاری و … را شنیده‌اید اما معنی دقیق آنها را نمی‌دانید. مانند بسیاری از زمینه‌های تخصصی، حسابداری هم لغات و اصطلاحات خاص خودش را دارد.

۱. حساب‌های دریافتنی

حساب‌های دریافتنی همان دارایی‌های کنونی هستند که قرار است در کوتاه‌مدت به نقدینگی تبدیل شوند؛ یعنی مشتری کالا یا خدمات را دریافت کرده است، اما هنوز بابت آن پولی نپرداخته‌ است ولی به زودی بدهی‌اش را صاف می‌کند. کسب و کار هایی که از شما خرید می‌کنند، این موارد را تحت عنوان «حساب‌های پرداختنی» در دفاترشان ثبت می‌کنند.

۲. حساب‌های پرداختنی

این مورد بدهی جاری است و پولی را که شما به بستانکاران (طلبکاران) بدهکار هستید، نشان می‌دهد. وقتی خریدی انجام می‌دهید و در زمان دیگری پرداخت می‌کنید، باید آنچه را که به عنوان بدهی در ترازنامه ثبت شده است، بپردازید. کسب‌وکارهای دیگر هنگامی که شما چیزی از آنها می‌خرید، این موارد را تحت عنوان «حساب‌های دریافتنی» در دفاترشان ثبت می‌کنند.

۳. دارایی

به هر چیز ارزشمندی که سازمان دارد و می‌تواند برای تولید درآمد در آینده از آن استفاده کند، دارایی می‌گویند. دارایی‌ها می‌توانند مشهود باشند، مانند دفتر یا تجهیزات (که یک دارایی ثابت است)، یا نامشهود باشند مانند مجوزها یا برند تجاری. اصطلاح دیگری که برای دارایی به کار می‌رود «منبع اقتصادی» است.

۴. ترازنامه

یک گزارش مالی که میزان ارزشی که سازمان دارد (دارایی‌ها) و آنچه بدهکار است (به بستانکاران و سرمایه‌گذاران) را در هر زمان نشان می‌دهد. معاملات روزانه‌ی سازمان باعث تغییر تراز مالی ترازنامه می‌شود. برای مثال وقتی یکی از محصولات خود را می‌فروشید، نقدینگی شما افزایش می‌یابد و کالاهای انبارشده‌ی شما کاهش می‌یابد. به همین دلیل است که «زمان» نقش بسیار مهمی در ترازنامه ایفا می‌کند. در ضمن ترازنامه به نام «صورتحساب موقعیت مالی» و «صورتحساب شرایط مالی» هم معروف است.

و.....

همه مفاهیم حسابداری در دوره ۵ روزه کاردان حسابداری

5
دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

avatar
5 موضوع دیدگاه
0 موضوع پاسخ
0 Seguidores
 
بیشترین پاسخ واکنش نشان داد
پرطرفدارترین نظر
5 نویسنده دیدگاه
جلیلیاعتمادیبهرادصوریشریفی نویسندگان نظرات اخیر
  اشتراک  
جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
به من اطلاع بده
شریفی
مهمان
شریفی

سلام؛استاد بسیار خوب بودند.زمان کلاس هم کافی بود

صوری
مهمان
صوری

سلام؛خسته نباشید…سطح کلاس بسیار خوب بود و من راضی بودم

بهراد
مهمان
بهراد

سلام،خسته نباشید.کلاس خوبی بود من در کل راضی هستم

اعتمادی
مهمان
اعتمادی

سلام.کلاس بسیار خوبی بود و استاد عالی بودند

جلیلی
مهمان
جلیلی

کلاس از همه نظر عالی بود…..

ثبت نام

دسته: مالی و حسابداری ،

برچسب:

مطالب پیشنهادی