تحلیل دینامیکی

dynamic analysis

اطلاعات بیشتر​

دینامیک سازه ‌ها زیر شاخه‌ای از تحلیل سازه‌ها و تئوری ارتعاشات است که به آنالیز و مطالعه رفتار سازه‌ها تحت اثر بارهای دینامیکی می‌پردازد. بارهای وارده بر سازه در بعضی موارد ممکن است از نظر مقدار، جهت و موقعیت، تغییراتی نسبت به زمان داشته باشند. این بارها را اصطلاحاً بارهای دینامیکی گویند. در چنین حالتی رفتار سازه «مقادیر تغییر شکل  ها، نیروهای داخلی و تنش ها» وابسته به زمان خواهد بود؛ بنابراین رفتار سازه در این حالت بر عکس رفتار استاتیکی آن جواب منحصربه‌فردی نخواهد داشت، بلکه در هر لحظه از زمان، رفتار خاصی برای آن موجود خواهد بود که به آن رفتار دینامیکی می‌گویند.

تحلیل دینامیکی یک نوع تحلیلی است که نیروهای سازه را بصورت دقیق تر بررسی میکند.

در تحلیل دینامیکی برای هر سازه به تعداد درجات آزادی آن تغییر شکل درنظر می‌گیرند که هر یک را یک مد و در هر مد یک توزیع نیرو در طبقات صورت میگیرد.

تحلیل دینامیکی سازه ها شامل مبانی پای ، ضوابط آیین نامه ای و مباحث نرم افزاری، شرح جامع و تفصیلی تحلیل و طراحی دیوارهای برشی، جزئیات مدل سازی و مباحث نرم افزاری ، نکات و ضوابط آیین نامه ای، طراحی سقف ها و… میباشد.

از جمله اثرات دینامیکی وارد بر سازه‌ها و ساختمان‌ها را می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • اثر زلزله
  • نیروی باد
  • نیروی ناشی از امواج بر سازه‌های دریایی
  • اثر انفجارها
  • بارهای متحرک ترافیکی
  • پی ماشین آلات

سرفصل‌های آموزشی​

سوالات متداول​

این دوره بصورت آنلاین و در بستر ادوبی کانکت Adobe connect برگزار می‌شود.

  پس از گذراندن دوره و در صورت کسب نمره قبولی در آزمون‌ها و پروژه‌ها به فراگیران گواهینامه ارائه می‌شود.

 دوره‌هایی که هزینه آن‌ها بالای 3 میلیون تومان است شرایط پرداخت اقساط دارند. برای اطلاع از نحوه پرداخت اقساط با کارشناس گروه آموزشی مربوطه هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

مشاوره و ثبت‌نام:

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x