متره، برآورد و تهیه صورت وضعیت تاسیسات برقی

خلاصه ای از دوره:
مهندسین و تکنسین های برق فارغ التحصیل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، جهت جذب در بازار کار نیاز به فراگیری دانش و مهارت های کاربردی دارند. دوره آموزشی متره، برآورد و تهیه صورتوضعیت تاسیسات برقی، می تواند کمک قابل توجهی به افزایش دانش و انتقال تجربه به مهندسان، تکنسین ها و کسانی که علاقمند به فعالیت در حوزه تاسیسات برقی ساختمان و صنعت هستند داشته باشد. دانشجویان پس از پایان دوره، ضمن شناخت کامل تجهیزات و اجزاء تاسیسات برقی ساختمان و قراردادها، قابلیت متره، برآورد و تهیه صورتوضعیت بخش تاسیسات برقی پروژه های ساختمانی و صنعتی را کسب می کنند.

مدت برگزاری دوره: ۳۶ساعت تاریخ برگزاری: جمعه ها نفرات آموزش دیده: - نفر پیش نیاز
مشاوره و ثبت نام: ۶۶۰۷۵۶۲۶ شهریه: ۱,۱۸۰,۰۰۰ تومان دفعات برگزاری: - دوره

مراحل تولید مدارک پروژه

روند تولید مدارک پروژه

روش تهیه اسناد مناقصه پروژه

بخش های مختلف ساختمان

اجزاء معماری

اجزاء سازه ای

 تاسیسات مکانیکی

سیستم ها و اجزاء تاسیسات برقی

تاسیسات جریان ضعیف (اعلام حریق، صوتی، شبکه، bms ، آنتن مرکزی و … )

تاسیسات فشار ضعیف (سیم، کابل، تابلو، و … )

تاسیسات فشار متوسط (پست برق، شبکه هوائی و زمینی و … )

قرارداد پروژه

شرایط عمومی و خصوصی پیمان ، بخشنامه ها

انواع قرارداد های انجام یک پروژه

مراحل انجام پروژه (فاز 1 تا 4)

کارفرما، مشاور، پیمانکار و دستگاه نظارت، ناظر عالی و مقیم، رئیس کارگاه

ختم و فسخ پیمان

مناقصه

ادعا (Cliam)

تحویل موقت، قطعی و مصالح پای کار

تجهیز و برچیدن کارگاه

تهیه صورت وضعیت

صورت وضعیت موقت و تجمعی

صورت وضعیت قطعی

دستور کار و صورتجلسه

حسن انجام کار و تسویه حساب

زمان بندی پروژه

کارگاه

متره و برآورد تاسیسات برقی پروژه های ساختمانی و صنعتی

فهرست بهاء

فهرست بهاء تاسیسات برقی

فهرست بهاء تاسیسات مکانیکی و ابنیه

تعدیل، ضریب ارتفاع، ضریب طبقات، بالاسری و …

متره و برآورد

روش تهیه ریز متره و خلاصه متره

روش انجام متره تاسیسات برقی

ردیف های ستاره دار

برآورد ریالی پروژه

نرم افزارهای متره و برآورد

چگونه می توان به یک برآوردگر برق تبدیل شد؟

یک برآوردگر رشته ی برق چه کاری انجام می دهد؟

برآوردگرهای برق معمولاً در کنار سایر کارشناسان تخمین، کار می کنند. برای ارائه یک برآورد دقیق از تاسیسات  الکتریکی یک پروژه، آنها باید شرح وظايف ذيل را به خوبي و مهارت انجام دهند:

تخمین هزینه، خواندن طرح، مطالعه مشخصات، برآورد پروژه، شرکت در مذاکرات قرارداد، شرکت درمناقصه پروژه، پیشنهاد برای انجام مناقصه و سایر نقش های مرتبط.

در واقع یکی از وظایف براوردگرها، تجزیه و تحلیل پیشنهادهایی است که از سمت پیمانکاران و سازندگان داده می شود تا براساس اطلاعات کسب شده بتوانند در مورد بهترین و مقرون به صرفه ترین پیشنهادات تصمیم بگیرند. آن ها به طورکلی وظیفه ی مدیریت مناقصه مربوط به قسمت برقی پروژه های بزرگ ساختمانی را برعهده دارند و وظایفی از قبیل ارزیابی قیمت پیشنهادی و دعوت به اجرای مناقصه از سازندگان و پیمانکارانی که پیشنهادات ویژه ای دارند، را نيز انجام مي دهند. در این شغل مدیریت پروژه اهمیت ویژه ای دارد.

به غیر ازبرآورد میزان کارهایی که انجام خواهد شد و تخمین هزینه آن، آنها همچنین باید برنامه ریزی عملیات ، فهرست ها و منابع انسانی لازم را برای تکمیل موفقیت آمیز پروژه برقی تهیه و تنظیم کنند.

متره و برآورد، موقعیت شغلی فوق العاده اي است كه در سراسر جهان، بسيار مورد تقاضا قرار گرفته است و در بسیاری از موارد ، برآوردگرهای برق به طور کلی روی چندین پروژه همزمان کار می کنند. زیرا این مشاغل با پروژه های عمرانی همراه است. بسیاری از برآوردگرهای برقی نیز نقشه بردارهای شایسته ای هستند.

برای تبدیل شدن به یک برآوردگر برق چه چیزی لازم دارید؟

هیچ مدرک مستقلی برای برآوردگر برق وجود ندارد، بنابراین هر کسی که علاقه مند به این شغل باشد می تواند مسیرهای مختلفی را برای رسیدن به رویای خود دنبال کند. می توانید لیسانس مهندسی برق را بگیرید. اصول و فنون برق یا مدیریت ساخت و ساز که به طور کلی به این موضوع وابسته است را ميتوانيد بياموزيد.

 اگر قبلاً این مدارک را کسب کرده اید، شما می توانید به عنوان یک برآوردگر هزینه ای که می تواند هزینه مدیریت ساخت و ساز را ارزیابی کند، در تمامي پروژه ها و مناقصات عمراني حضور پيدا كنيد. اگر مدرک مهندسی برق دارید، به دنبال برنامه ای باشید که در زمینه برآورد هزینه های الکتریکی ( متره و برآورد تاسيسات الكتريكي )، آموزش های درست و با ارزش بیشتری به شما ارائه شود.

دپارتمان برق جهاد دانشگاهي صنعتي شريف، در حال برگزاري دوره آموزش تخصصي متره برآورد و تهیه صورت وضعیت تاسيسات الكتريكي مي باشد. این دوره آموزشي، یکی از بهترین مسیرهایی است که می توانید برای تبدیل شدن به یک برآوردگر الکتریکی واجد شرایط، طی کنید. اين دوره آموزشي نسبتاً کوتاه بوده و شما مي توانيد طی کمتر از دو ماه به تخصص هاي لازم دست يابيد. در این دوره آموزشي، تخصص هاي لازم در خصوص اصول نصب، آزمایش و همچنین نگهداری تجهیزات الکتریکی، مدارهای الکترونیکی و خواندن نقشه های برقیرا به دست مي آوريد.

عضویت
مطلع شوید
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

ثبت نام نمونه مدرک

دسته: برق و نیرو ،

برچسب:

مطالب پیشنهادی

Loading RSS Feed