نرم افزار Excel به همراه داشبوردهای مدیریتی حضوری-آنلاین

خلاصه ای از دوره:
نرم افزار اکسل، یکی از نرم افزارهای بسته مجموعه آفیس (Office) محصول شرکت مایکروسافت است که در دسته برنامه های اداری (Desktop Application) این مجموعه قرار دارد. از این برنامه برای انجام محاسبات ریاضی و کشیدن نمودار به وسیله ابزارهای گرافیکی استفاده می شود. اکسل توانایی انجام محاسبات دشوار ریاضی را دارد و کمتر کسی است که برای ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل اطلاعات حسابداری و یا ریاضی، از اکسل استفاده نکرده باشد. +همراه داشتن لپ تاپ الزامیست

مدت برگزاری دوره: ۳۶ساعت تاریخ برگزاری: پنجشنبه و جمعه نفرات آموزش دیده: ۲۴۰نفر پیش نیاز
مشاوره و ثبت نام: 67641999-021 شهریه: ۳۹۰,۰۰۰ تومان دفعات برگزاری: ۱۴ دوره

-Pivot Table, Power Query, Charts, Advanced Filter, Text to Column, FLASHFILL, Remove Duplicates, Data Validation, SUBTOTAL, CONDITIONAL FORMATTING, MACRO Recording, Protection in Excel, Freeze Panes, Name Manager, Cell Styles

-آشنایی با فرمول هاي آرایه اي و کاربردهاي آن (Array Functions)

-شرح مفصل توابع پرکاربرد شمارش، شمارش شرطی و جمع شرطی

-Count,CountA,CountIF,CountIFs,SumIF,SumIFs

-فرمول نویسی شرطی و تصمیم گیري­هاي منطقی در فرمول ها (IF,AND,OR,NOT )

-شرح توابع پرکاربرد از خانواده­ی توابع LookUp&Reference شامل:

-VLOOKUP, HLOOKUP, MATCH and INDEX, HLOOKUP, GetPivotData, LOOKUP, ROW,COLUMN, OFFSET,

-شرح توابع ارزیابی و کنترل خطا در اکسل با استفاده از ifError ,isError, ifNA

-نحوه نوشتن توابع تو در تو، شرط هاي تو در تو (Nested Ifs, Nested Functions)

-توابع تاریخ و زمان – تاریخ شمسی در اکسل

-آشنایی با داشبورد مدیریتی، مفهوم شاخص­های کلیدی عملکردی و اصول اولیه طراحی داشبورد

-ساخت المان­های پرکاربرد در ساخت داشبوردها:

-انواع گیج چارت ها، ساخت نمودارهای خلاقانه (نمودار باطری، نمودار دماسنجی، نمودار، آدمک، نمودار لیوانی، بولت چارت و …)، استفاده از اسپارک­لاین در داشبورد

-استفاده از فرم-کنترل ها برای ایجاد پویایی در داشبوردها ( کمبو باکس، لیست باکس، اسکرول بار و …)

-اصول تجمیع المان­های ساخته شده از داده­های مختلف در یک داشبورد نهایی

معرفی نرم افزار اکسل

نرم افزار اکسل، به عنوان مهارت پنجم از مهارت های هفتگانه ICDL ، یکی از چندین نرم افزار مجموعه آفیس (Office) محصول شرکت بزرگ مایکروسافت است.  این برنامه با توجه با قابلیت ها آن در دسته برنامه های اداری این مجموعه قرار دارد. به همین دلیل یکی از نرم افزاری هایی است که هر کارمند اداری باید با آن آشنا باشد. اما واقعا نرم افزار اکسل چیست ؟

نرم افزار اکسل چیست

نرم افزار اکسل یک نرم افزار صفحه گسترده یا به تعبیری Spread Sheet  است. به این معنی که EXCEL جدولی بسیار بزرگ است که کاربران می توانند بنا به نیاز خود برای هر سلول از این جدول داده تعریف کرده و فرمول نویسی نمایند. همچنین کاربر قادر خواهد بود ظاهر هر سلول را به دلخواه تغییر دهد و یا محدودیت های دسترسی برای هر سلول تعریف نماید.

کاربرد نرم افزار اکسل در محیط کار

از اکسل برای وارد کردن و دسته بندی داده های مختلف کمی و کیفی، انجام محاسبات ریاضی و کشیدن نمودار به وسیله ابزارهای گرافیکی، ساخت برنامه های ساده حسابداری و… استفاده می شود. باید بدانید اکسل توانایی انجام محاسبات دشوار ریاضی را نیز دارد و کمتر کسی است که برای ذخیره سازی و تجزیه و تحلیل اطلاعات حسابداری و یا ریاضی، از اکسل استفاده نکرده باشد. قابلیت های زیاد نرم افزار اکسل و سهولت یادگیری و استفاده از آنها، بکارگیری این نرم افزار را در بسیاری از حوزه های کاری به امری اجتناب ناپذیر تبدیل نموده است.

بطور خلاصه می توان از نرم افزار اکسل برای امور بسیار ساده مانند لیست کردن خرید های روزانه شخصی تا اموری پیچیده مانند تهیه داشبوردهای مدیریتی استفاده کرد. علاوه بر تمام قابلیت هایی که در اکسل قرارداده شده است (مانند رسم نمودارها، فرمول نویسی، تهیه بانک داده، داشبوردها و….) EXCEL میتواند با استفاده از کد نویسی VBA تبدیل به یک نرم افزار بسیار حرفه ای برای تحیل داده ها و گزارش گیری شود. خوب شاید برای شما سوال پیش آمد که VBA چیست؟

VBA در اکسل چیست

VBA مخفف عبارت Visual Basic Applications یک زبان برنامه نویسی است که توسط شرکت Microsoft طراحی شده است. و از آنجا که توسط شرکت مایکروسافت ساخته شده در تمام برنامه های این مجموعه نیز گنجانده شده است.

کاربرد VBA در اکسل

از کاربرد VBA در اکسل می توانید به تحلیل پیشرفته داده های علمی، ایجاد فرم های اتوماتیک، ایجاد پیام های مختلف، ایجاد برنامه ریزی و پیش بینی خاص و بسیاری موارد کاربردی دیگر اشاره کرد.

teamwork business woman accounting concept financial in office

کاربرد اکسل در حسابداری چیست؟

اگر شما نیز سری به بخش های مالی و حسابداری هر شرکتی بزنید خواهید دید که حتما قسمتی از صفحه نمایش رایانه ها با صفحات گسترده اکسل پر شده است. صفحاتی که در آن اطلاعات مالی، بودجه ها، پیش بینی ها و برنامه های استفاده شده برای تصمیمات بزرگ تجاری وجود دارد. این بخش از کسب وکار ها بیشتر از سایر بخش ها بر روی صفحات گسترده اکسل متکی هستند و از مزایای آن بهره مند می شوند. فرمول های پیشرفته در اکسل می تواند فرایندهای دستی که تکمیل آن ساعت ها زمان نیاز دارد را در عرض چند دقیقه انجام دهد. بیشتر کاربران می دانند که نرم افزار اکسل می تواند مواردی همچون جمع، ضرب، تقسیم و تفریق را به خوبی انجام دهد اما به خاطر داشته باشید که این نرم افزار توابع بسیار پیشرفته ای نیز دارد.

چرا یادگیری اکسل برای حسابداران ضروری است

همانطور که میدانید حسابداری یکی از کارهای پردرآمد و از طرفی حساس و پر اطلاعات است. به همین دلیل در کنار استفاده از هوش انسانی، استفاده از نرم افزار های دقیقی که کار ثبت داده و آنالیز را انجام بدهند بسیار ضروری است.

خوب، از بین نرم افزارهای آفیس، اکسل قدرتمندترین و کاربردی‌ترین نرم افزار کمکی در حسابداری است. نرم افزار اکسل به‌ نوعی با شغل حسابداری پیوند خورده است و می‌تواند مکمل مهارت‌ها و توانایی‌های یک حسابدار قرار بگیرد. این نرم افزار به دلیل داشتن محیطی ساده و همین ‌طور امکاناتی مفید و منعطف بودن علاوه بر اینکه در حسابداری‌ های شخصی و عمومی می‌ تواند مورد استفاده قرار بگیرد، می تواند در تهیه گزارشات مالی، یکی از نرم‌ افزار های مهم برای حسابدارن به شمار بیاید. به همین دلیل یادگیری آن به‌عنوان پیش‌زمینه استفاده از نرم افزارهای حسابداری مثل هلو و سپیدار از اولویت ویژه برخوردار است و یک امتیاز برای کارجویان حسابداری است.

چرا باید در دوره آموزش اکسل شرکت کنید؟

در بسیاری از کشورها افراد که در حوزه کار با اکسل متخصص هستند (Excel Experts) از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشند.  و افرادی که کد نویسی در اکسل را در کنار سایر قابلیت های اکسل فرا میگیرند همواره در زمره متخصصینی هستند که اغلب بدون شغل نخواهند ماند.

فراموش نکنید که قابلیت های گسترده نرم افزار اکسل باعث شده که امروزه EXCEL یکی از مهمترین مهارت هایی باشد  که هر کارمند اداری می بایست آن را فرا بگیرد.

عضویت
مطلع شوید
guest
8 نظرات
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
Inline Feedbacks
View all comments
رفیعی
رفیعی
2 سال قبل

سلام،وقتتون بخیر….دوره ی بسیار خوب و کاربردی بودو با این مدرک تونستم کار پیدا کنم

شهسواری
شهسواری
2 سال قبل

سلام،همه چیز خوب و عالی بود

اقا محمدی
اقا محمدی
2 سال قبل

سلام،دوره بسیار عالی و کاربردی بود

شاهرخیان
شاهرخیان
2 سال قبل

سلام،کلاس خوبی بود من راضی بودم از کلاس….

عسکریان
عسکریان
2 سال قبل

سلام،کلاس خوبی بود…خسته باشید میگم به تیمتون

میرصالحی
میرصالحی
2 سال قبل

سلام،کلاس خوبی بود من بسیار راضی بودم

سارا
سارا
1 سال قبل

ایا این دوره انلاینه؟

ثبت نام نمونه مدرک

دسته: مدیریت و مهندسی صنایع ،

برچسب:

مطالب پیشنهادی

Loading RSS Feed