مهندس داده (Data Engineer) حضوری-آنلاین

خلاصه ای از دوره:
مهندس داده سیستم هایی را ایجاد و بهینه سازی می کند که به دانشمند داده و تحلیلگر داده امکان می دهد کارهای خود را انجام دهند. میزان دقیق و در دسترس بودن داده ها برای شرکت ها و به ویژه کسانی که قرار است با داده ها کار کنند بسیار مهم است. مهندس داده اطمینان می دهد که هر گونه داده به درستی دریافت، تبدیل، ذخیره و در دسترس سایر کاربران قرار می گیرد و برخلاف تحلیلگر و دانشمند داده بیشتر به توسعه نرم افزار گرایش دارد.

مدت برگزاری دوره: ۸۰ساعت تاریخ برگزاری: پنج شنبه ها و جمعه ها نفرات آموزش دیده: ۲۵نفر پیش نیاز
مشاوره و ثبت نام: ۶۶۰۷۵۶۲۶ شهریه: ۳,۵۰۰,۰۰۰ تومان دفعات برگزاری: ۲دوره

سرفصل های دوره:

R for Data Engineering – 

BigData Analysis With Hadoop Ecosys –

معمار استخوان‌بندی مسیر جمع‌آوری، یکپارچه سازی و پاکسازی اولیه داده. در واقع مهندس داده کسیست که داده‌ها را از طیف وسیعی از منابع ساختارمند و بدون ساختار جمع‌آوری، آن ها را یکپارچه و در نهایت برای تحلیل‌های تحلیلگر یا دانشمند داده آماده یا استفاده‌های بعدی آماده می‌نماید. معمولا اغلب مهندسین داده تجربه کار قبلی به عنوان تحلیلگر یا بعضا دانشمند داده را داشته اند. برای این شغل معمولا انتظار میرود که شما به یک یا چند زبان از زبان‌های مطرح علم داده یا حداقل به مهم‌ترین آن‌ها یعنی R، پایتون و SQL تسلط نسبی داشته باشید. همینطور معمولا انتظار میره که تا حدی هم به مفاهیم Big Data آشنا باشید. در عین حال شغل دیگری نیز با عنوان متخصص کلان داده یا Big Data هم توی این حوزه وجود دارد. اگر که شما با حجم زیادی از داده‌هایی با جنس‌های مخلتف روبرو شوید که با سرعت زیادی هم تولید می شوند معمولا ناچار هستید که از روش‌های Big Data استفاده کنید. البته این قضیه در مورد پردازش داده‌هایی که حجمشان انقدر زیاد است که داخل رم جا نمی شود یا در مواردی که مدل تحلیلی ساخته شده انقدر بزرگ باشد که در رم جا نشود نیز صادق است.

-طراحی، توسعه، ساخت و نگهداری معماری داده‌ها

-طراحی و ایجاد زیرساخت مورد نیاز برای استخراج،تبدیل، تغییر، ترمیم و پاکسازی داده از منابع مختلف اطلاعاتی ساخت یافته یا بدون ساختار و بارگذاری داده‌ها به صورت مورد نیاز و خودکار‌سازی این فرآیند

-ایجاد راه کار‌هایی به منظور ارتقای کیفیت و قابلیت اطمینان داده‌ها

-تبدیل و تغییر‌داده‌ها به منظور استفاده توسط تحلیل‌گر یا دانشمند داده

-دانش عمیق در مورد SQL  و یا دیگر سولوشن های پایگاه داده

- دانش در خصوص انباره داده و ابزارهای ETL

-تحلیل های بر پایه Hadoop و دانش در خصوص کلان داده ها

-توانایی کد نویسی با یکی از زبان های Python، R و ...

-دانش در زمینه یادگیری ماشین

عضویت
مطلع شوید
guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments

ثبت نام نمونه مدرک

مطالب پیشنهادی