5 روش ساده برای تقویت رایتینگ زبان انگلیسی شما

رایتینگ

بسیاری از مردم با نوشتن به زبان انگلیسی دست و پنجه نرم می کنند و به نظر می رسد پیشرفت در آن یک چالش واقعی است. نگران نباشید؛ در اینجا چند گام ساده آورده شده است که می توانید برای تقویت رایتینگ (writing) یا نوشتن زبان انگلیسی خود و تحت تأثیر قرار دادن مهارت های نوشتاری، افراد را تحت تأثیر قرار دهید.

۱. واژگان خود را گسترش دهید

برای بیان واضح خود، به واژه های به روز نیاز دارید. این فقط توانایی تشخیص کلمات زیاد نیست؛ بلکه به معنای استفاده از آنها به درستی است. این کار را با یادگیری کلمات جدید همراه با جمله انجام دهید، نه فقط لیست کلمات.

نکته: وقتی کلمه جدیدی یاد گرفتید، سعی کنید تمام اشکال آن کلمه و حروف اضافه را که معمولاً با آن استفاده می شوند، بیاموزید.

به عنوان مثال؛ به جای فقط کلمه “Depend” یادداشت کنید:

to depend on, to be dependent on, a dependant

۲. تسلط بر هجی انگلیسی

شما باید بدانید که چگونه این کلمات را به درستی هجی کنید. غلط املایی معنای جمله شما را تغییر میدهد به عنوان مثال: صدای “Write” و “Right” یکسان است اما “Write” به معنای نوشتن است و “Right” به معنای سمت راست است. علاوه بر این هجی نادرست، درک مطلب شما را برای خواننده دشوار می کند.

نکته: هجی کردن را با استفاده از فلش کارت ها تمرین کنید و در اوقات فراغت، خود را امتحان کنید.

مطلب پیشنهادی: ۸ نکته برای اینکه صحبت کردن انگلیسی خود را بهتر کنیم!

۳. برای تقویت رایتینگ خود، مرتباً بخوانید

بیشتر مردم می گویند زمانی خوب نوشتن را یاد میگیرند که بخوانند. خواندن به زبان انگلیسی از بسیاری جهات مفید است. این یک روش عالی برای ایده گرفتن از سبک های مختلف نوشتن و دیدن نحوه استفاده مناسب از کلمات است.

نکته: کتاب ها یا مقالاتی را با موضوعات مورد علاقه خود انتخاب کنید. یادگیری نباید خسته کننده باشد. هر متن را چندین بار بخوانید تا اطمینان حاصل کنید که چگونه از کلمات و اصطلاحات جدید در متن استفاده کنید تا مهارت رایتینگ خود را تقویت کنید.

۴. دستور زبان خود را بهبود ببخشید

رایتینگ

گرامر بسیار مهم است زیرا کیفیت نوشتن شما را بهبود می بخشد. همیشه از زمان مناسب استفاده کنید و یادتان باشد که از علائم نگارشی استفاده کنید. علائم نگارشی راهی عالی برای روشن و روان نوشتن شما است.

نکته: همیشه نوشته های خود را دو بار بخوانید. بار اول به دنبال اشتباهات کلی و بار دوم به دنبال اشتباهات با نکته گرامری خاصی که در حال حاضر مطالعه می کنید، باشید.

۵. فقط آن را انجام دهید!

نوشتن می تواند دلهره آور باشد. با این حال، بهترین راه برای بهبود این است که یک قلم و کاغذ تهیه کنید یا جلوی رایانه خود بنشینید و بنویسید. آماده باشید که چندین نسخه از هر متن را بنویسید زیرا حتی برای نویسندگان حرفه ای، پیش نویس اولیه هرگز عالی نیست.

سارا یحیائی
من دانشجوی مهندسی پزشکی هستم. کوهنوردی می کنم و تکواندوکارم. به مباحث مدیریتی و دیجیتال مارکتینگ علاقه دارم و یک سالی هست در این زمینه فعالیت میکنم. عاشق یادگرفتنم و دوست دارم چیزهایی که بلدم رو با شما به اشتراک بذارم. نوشته های من رو می تونید از وبلاگ رایلرن بخونید.