راهنمای ثبت‌نام

برای ثبت نام در سامانه جهاد دانشگاهی صنعتی شریف :

 1. ابتدا وارد سایت شوید سپس بر روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید.
 2. بعد از انتخاب گروه آموزشی و دوره مورد نظر به مرحله بعد بروید. در این مرحله اطلاعات شخصی مورد نیاز را تکمیل کنید. توجه داشته باشید که اطلاعات وارد شده در گواهینامه ثبت خواهد شد لذا با دقت و مطابق شناسنامه درج نمایید.
 3. بعد از تکمیل اطلاعات به مرحله بعد بروید. در این بخش باید مقطع تحصیلی، هدف از شرکت در این دوره آموزشی، نحوه آشنایی با ما را انتخاب کنید و وارد بخش بعدی شوید. در این قسمت شما می‌بایست اطلاعات تماس را به صورت دقیق تکمیل نمایید.

4. در مرحله بعد باید قوانین و مقررات دوره‌های آموزشی را تایید کنید. برای مشاهده این قوانین می‌توانید بر روی لینک کلیک نمایید. بعد از مطالعه این صفحه شما باید تیک قوانین را مطالعه کردم و تمام بندها را می‌پذیرم را بزنید و سپس به مرحله بعد بروید.

5. در این صفحه می‌توانید از تخفیف‌ها استفاده کنید. لازم به ذکر است اگر دوره شامل تخفیف نشده باشد در این قسمت گزینه درخواست تخفیف برای شما فعال نخواهد بود. در مرحله بعد کد تخفیف نمایش داده شده را در قسمت مربوطه وارد کرده و دکمه اجرا را بزنید.

6. شناسه واریز ذکر شده برای گروه‌های آموزشی مورد نظر را حتماً یادداشت نمایید. بعد از کلیک بر روی ثبت نام به درگاه پرداخت هدایت می‌شوید. لازم به ذکر است که در این مرحله شما باید شناسه واریز یادداشت شده در قسمت شناسه پرداخت کننده را وارد کنید.

7. پس از پرداخت موفق ثبت نام شما انجام می‌شود و ایمیل تکمیل ثبت نام برای شما ارسال خواهد شد. قبل از شروع دوره آموزشی اطلاع رسانی‌های لازم از طریق پیامک انجام خواهد شد.

8. در طول ثبت نام هر جایی که مایل بودید بعداً اطلاعات را تکمیل کنید می‌توانید از دکمه بعدا ادامه می‌دهم استفاده نمایید.

نحوه ورود به دوره‌های مجازی

ابتدا از به‌روز بودن مرورگر خود اطمینان حاصل نمایید. وارد سایت lms.jsharif.com بشوید. نام کاربری و رمز عبور(کد ملی خود) را وارد نمایید.

سپس بر روی دکمه ورود به سایت کلیک کرده و بر روی دکمه مشاهده کلاس بزنید. در این صفحه می‌توانید محتواها، آزمون‌ها و نظرسنجی‌ها را مشاهده نمایید.

برای ورود به کلاس از طریق آیکون Adobe Connect  وارد جزییات دوره بشوید و برای ورود به دوره آموزشی بر روی دکمه پیوستن به کلاس کلیک نمایید.

نحوه مشاهده جلسات ضبط شده دوره‌های آموزشی

ابتدا از به‌روز بودن مرورگر خود اطمینان حاصل نمایید. وارد سایت lms.jsharif.com شوید. نام کاربری و رمز عبور(کد ملی خود) را وارد نمایید. سپس بر روی دکمه ورود به سایت کلیک کرده و بر روی دکمه مشاهده کلاس بزنید.

در این صفحه می‌توانید محتواها، آزمون‌ها و نظرسنجی‌ها را مشاهده نمایید. برای ورود به کلاس از طریق آیکون Adobe Connect وارد جزییات دوره بشوید.

کمی پایین‌تر از دکمه پیوستن به کلاس، لینک‌های ضبط شده کلاس بر اساس تاریخ برگزاری قرار داده شده‌اند. می‌توانید با کلیک بر روی نام هر یک از این لینک‌ها، محتوای مورد نظر را مشاهده نمایید.

آموزش کار با Adobe Connect

در این نرم افزار برای فعال‌سازی میکروفون ابتدا باید بر روی گزینه Raise Hand کلیک نمایید و پس از تایید استاد آیکون میکروفون برای شما نمایان می‌شود.

از طریق گزینه connect my microphone و تنظیمات صدا، میکروفون را فعال نمایید. همچنین از طریق آیکون چت می‌توانید در محیط کلاس پیام ارسال کنید.

 

تخفیف‌ها

 • در خصوص کلیه تخفیف‌ها ارائه مدارک و مستندات به همراه تکمیل فرم تخفیف ضروری می‌باشد.
 • کلیه اعضا جهاد دانشگاهی و بستگان درجه یک آن‌ها با ارائه معرفی‌نامه از تخفیفات ویژه شهریه دوره‌های آموزشی برخوردار خواهند شد.
 • امکان جمع تخفیف‌ها وجود ندارد.

سامانه معرفی به بازار کار

جهاد دانشگاهی صنعتی شریف در راستای تحکیم ارتباط موثر آموزش و صنعت و بر اساس توافق صورت گرفته با شرکت‌ها و نهادهای مختلف، افراد برگزیده در دوره‌های آموزشی را جهت مصاحبه و استخدام معرفی می‌نماید.

قوانین و مقررات

 • فراگيران موظف به حفاظت از اموال شخصی خود بوده و مرکز آموزش جهاد دانشگاهی در قبال اموال همراه فراگیران هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.
 • فراگیر موظف به تکمیل فرم ثبت نام و ارزشیابی بصورت کامل و دقیق می باشد.گواهی پایان دوره صرفا بر اساس اطلاعات این فرم صادرمیشود.
 • با توجه به محدودیت ظرفیت هر دوره ، الویت ثبت نام بر اساس تحویل مدارک کامل و پرداخت شهریه دوره می باشد.
 • جهت حضور در دوره  رعایت پوشش کامل اسلامی، موازین اخلاقی و اجتماعی الزامی است.
 • در صورت هرگونه ناهنجاري در مرکز آموزش توسط فراگیر، از ادامه حضور نامبرده در مرکز جلوگيري بعمل آمده و شهريه به وي مسترد نخواهد شد.
 • در صورت منع برگزاری دوره‌ها به شکل حضوری (به دلیل شیوع بیماری کووید ۱۹) ادامه دوره تا زمان برقراری شرایط ایمن به صورت آنلاین برگزار می‌گردد.
 • فراگیران موظف به حضور مرتب و طبق برنامه تعیین شده از سوی مرکز (و قبل از حضور استاد) در کلاس ها می باشند.
 • حضور همراه به هر عنوان در كلاس ممنوع است.
 • استفاده از تلفن همراه در زمان برگزاری کلاس و استعمال دخانيات در محيط آموزشي ممنوع می باشد.
 • فراگيران موظف به حفاظت از اموال شخصی خود بوده و مرکز آموزش در این مورد هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.
 • برگزاری کلاس ها منوط به رسیدن تعداد فراگیران به حدنصاب موردنظر دوره میباشد.
 • فراگیر موظف به تکمیل فرم ثبت نام و ارزشیابی بصورت کامل و دقیق می باشد.گواهی پایان دوره صرفا بر اساس اطلاعات این فرم صادرمیشود.
 • شهریه ثبت نام دوره های آموزشی باید با نام شخص متقاضی دوره پرداخت گردد.
 • ارائه گواهی پایان دوره منوط به تسویه حساب کامل، تحویل مدارک و اخذ حد نصاب لازم در آزمون پایان دوره یا ارائه پروژه، (حداقل نمره ۶۰ از ۱۰۰) عدم غیبت بیش از حد مجاز (۱۵% مدت دوره آموزشی) و رعایت شرایط و مقررات  می باشد.
 • فراگیران محترم می بایست حداکثر تا شش ماه پس از پایان دوره نسبت به دریافت گواهینامه خود اقدام فرمایند. پس از گذشت این زمان دریافت گواهینامه مشمول هزینه تاخیر خواهد بود.
 • اگر غیبت  در امتحان (با ارائه مستندات) موجه تشخیص داده شود، فقط تا یک فصل آموزشی امتحان مجدد بعمل می­ آید.
 • در صورت غیبت غیرموجه، شرکت در امتحان مجدد با پرداخت هزینه مربوطه امکان پذیر خواهد بود.-تایید صحت موارد مذکور به منزله تعهد فراگیر به اجرای مقررات و ضوابط آموزشی جهاد دانشگاهی صنعتی شریف می باشد.

رویه انصراف فراگیر از دوره آموزشی:

 • ورود فراگیر به پنل شخصی خود از طریق آدرس https://jdrouyesh.ir/rooyesh (نام کاربری:کد فراگیر، رمز ورود: کدملی فراگیر)
 • انصراف فراگیر از دوره مورد نظر (از مسیر پرونده آموزشی» انصراف و یا لینک های دسترسی سریع)
 • تبصره ۲.۱: انصراف فراگیران در صورت عدم دسترسی ایشان به رایانه و اینترت به شیوه حضوری و با ارائه درخواست کتبی امکان پذیر خواهد بود.
 • اعلام شماره شبا در هنگام درخواست استرداد الزامی می‌باشد.
  تاریخ ثبت انصراف توسط فراگیر در سامانه مبنای محاسبات مربوط به استرداد خواهد بود.