گانت چارت (gantt) چیست؟ بهترین نرم افزارهای نمودار گانت

پروژه

نمودار گانت خلاصه ای تصویری از عملکرد تیم شما در یک دوره خاص است. شما می توانید با تجسم وظایفی که بخشی از پروژه ، تاریخ شروع و پایان آن ها را تشکیل می دهند، نمودار گانت را ترسیم کنید و سپس با انجام این وظایف ، نقاط عطف مهمی را اضافه کنید. مثالی از نمودار گانت در اینجا آورده شده است:

بهترین نرم افزار گانت نمودار ، زمین بهره وری
نمونه الگوی نمودار گانت در اکسل. منبع: Someka

چگونه می توان نمودار گانت تهیه کرد؟

موثرترین راه استفاده از یک نرم افزار نمودار گانت یا یک ابزار مدیریت وظیفه است که توانایی ساخت آن را ارائه می دهد. معمولاً نمودارهای گانت در برنامه های مدیریت پروژه مانند Paymo یا Jira گنجانده می شوند.

اگر از یک نرم افزار مدیریت پروژه استفاده می کنید که نمودار گانت داخلی را ارائه نمی دهد، احتمال اینکه بتواند یک ادغام شخص ثالث را برای شما فراهم کند، وجود دارد. تعداد زیادی از این ادغام ها در دسترس است که بعداً به آن ها خواهیم پرداخت. نمونه هایی از این ادغام ها InstaGantt برای Asana و BigGantt برای Jira است.

همچنین می توانید از الگوهای موجود برای Microsoft Excel استفاده کنید. این الگوها جدولی را با استفاده از یک نمودار در صفحه گسترده به شما ارائه می دهند.

با این حال، این الگوها ممکن است بهترین راه برای تجسم پیشرفت پروژه نباشند، به ویژه هنگامی که با پروژه های بزرگی روبرو هستید که شامل گردش کار پیچیده، چرخه های سرعت دویدن و به روزرسانی های مداوم به دقیقه هستند.

بعلاوه، با الگوهای نمودار گانت برای مایکروسافت اکسل، شما نمی توانید از مدیریت کار استفاده کنید.

در این مقاله به شما کمک می کنیم بهترین نرم افزار نمودار گانت را که می تواند با نیازهای شما مطابقت داشته باشد، شناسایی کنید.

پیشنهاد مطالعه: آشنایی با نرم افزارهای بیم (BIM)

بهترین نرم افزار و برنامه گانت چارت

1. Float

سیستم عامل های پشتیبانی شده: وب، برنامه های تلفن همراه بومی برای سیستم عامل iOS و Android

برنامه شناور برای مدیران پروژه

Float یک نرم افزار زمانبندی برای انعطاف پذیری منابع است که همراه با قابلیت کشیدن و رها کردن ، تقسیم و تکثیر وظایف آسان در تقویم است. این ویژگی ها زمانی بسیار مفید هستند که ناگهان مجبور شوید مهلت ها و الزامات پروژه را تغییر دهید. از زمان انتشار، این برنامه چندین تغییر اساسی داشته است.

هر زمان که برنامه شما تغییر می کند، به طور خودکار در زمان واقعی به روز می شود تا به همه در مورد اتفاقات واقف شود. علاوه بر این ، این ابزار همچنین به شما امکان می دهد کارهای تکراری را تکرار کنید و به راحتی همزمان به چندین منبع اختصاص دهید.


2. نمودار گانت ProjectManager

سایت ProjectManager.com متخصص نرم افزار مدیریت پروژه است که توسط ولوو، سازمان ملل و ناسا استفاده می شود. نرم افزار Gantt Chart تیم ها را قادر می سازد تا به راحتی کار ها را برنامه ریزی، به اشتراک گذاری و اختصاص دهند. همچنین می توانید عملکرد را در یک نما ردیابی کنید.

ProjectManager.com همکاری را ساده می کند. تیم شما می تواند نظرات، پرونده ها و اسناد را مستقیماً به خط کار در نمودار گانت ضمیمه کند. وقتی یکی از اعضای تیم کاری را به روز می کند، هشدارهای ایمیل خودکار برای به روزرسانی افراد مناسب در زمان مناسب ارسال می شود.

این نرم افزار مبتنی بر cloud حتی می تواند پرونده های MS Project و Excel را وارد کند و هم در Mac و هم در کامپیوتر کار می کند. به علاوه، تمام ویژگی های Microsoft Project را دارد، اما بصری تر و استفاده از آن آسان تر است. این بدان معنی است که می توانید در تمرینات تیم خود صرفه جویی کنید.


3. Liquid Planner:

بهترین نرم افزار گانت نمودار ، زمین بهره وری

رویکرد برنامه‌ریز مایع در مدیریت پروژه غیر معمول و جدید در بازار است. برخلاف بسیاری از برنامه های معروف مدیریت و مدیریت پروژه، Liquid Planner بیشتر در اولویت بندی کار تمرکز دارد.

Liquid Planner توابع داخلی مانند تراز کردن منابع و برنامه ریزی منابع پیش بینی شده را ارائه می دهد، که نه تنها برای تیم های کوچک بسیار مناسب است بلکه نیازهای شرکت را نیز تأمین می کند. رابط کاربری ساده و زیبا باعث می شود که راحت تر مراقب همه پروژه های خود باشید.

بیایید کمی بیشتر در مورد عملکرد برنامه ریزی پیش بینی Liquid Planner صحبت کنیم. این یک الگوریتم پیش بینی کننده با برنامه ریزی مبتنی بر اولویت است که بطور خودکار در دسترس بودن منابع و مدت زمان انجام کارها را پیش بینی می کند.

الگوریتم این را بر اساس سناریوهای بهترین و بدترین حالت محاسبه می کند. این یک ویژگی عالی برای شخصی است که در برنامه ریزی و زمان‌بندی پروژه تازه کار است.


4.  TeamGantt

بهترین نرم افزار گانت نمودار ، زمین بهره وری

این یک تجربه بدون استرس در مدیریت جدول زمانی پروژه و برنامه ریزی وظایف درون این ابزار است. برنامه برای شروع هر تیم در واقع فقط چند دقیقه طول می کشد. راه اندازی آن آسان است و همه می توانند بلافاصله از آن استفاده کنند.

ثبت نام در TeamGantt به شما امکان 30 روز دسترسی نامحدود را می دهد. بنابراین می توانید واقعاً قبل از تصمیم به سرمایه گذاری در این نرم افزار نمودار گانت را آزمایش کنید. بعد از 30 روز ، می توانید با پرداخت هزینه از برنامه رایگان استفاده کنید یا از طرح رایگان TeamGantt استفاده کنید، که البته با چند محدودیت همراه است.

با استفاده از برنامه رایگان در TeamGantt، شما ابزار تخمین و منابع ساعتی، الگوهای سفارشی پروژه، سابقه پروژه، برخی از ویژگی های اصلی ردیابی زمان و موارد دیگر را دریافت نمی کنید. دسترسی مهمان به نمودارهای گانت نیز در طرح رایگان ارائه نشده است.


5. GanttPRO

Producti-vity Land ، ProductivityLand ، بهترین نرم افزار نمودار گانت ، ابزارهای آنلاین گانت ، نرم افزار رایگان نمودار گانت ، برنامه های رایگان نمودار گانت ، نمودارهای آسان گانت ، سازنده آنلاین نمودار گانت

شاید از قبل با GanttPRO آشنا باشید. این یکی از تیم های برجسته همکاری تیمی، برنامه ریزی و نمودار گانت است. با بیش از 350،000 نفر در سیستم عامل، GanttPRO قطعاً یک شرط امن است.

وظایف، کارهای فرعی، نقاط عطف، وابستگی ها، ردیابی پیشرفت، برآورد هزینه ها، اولویت بندی و موارد دیگر همه در یک نرم افزار جامع نمودار گانت برای تجسم پیشرفت تیم است. همچنین یک ماژول ردیابی و مدیریت بار کاری داخلی وجود دارد که نشان می دهد کسی در تیم شما بیش از حد تحت فشار است یا کم است.

GanttPRO همچنین مجموعه ای از الگوها را برای شما فراهم می کند. این که آیا شما یک تیم توسعه نرم افزار هستید ، یا یک محصول جدید در پیش دارید. الگوها به خوبی تعریف شده اند و کمک خوبی برای شروع کار هستند.


6. wrike

بهترین نرم افزار گانت نمودار ، زمین بهره وری

ششمین توصیه ما برای بهترین نرم افزار نمودار گانت Wrike است. اکنون ، بیشتر ما از قبل با این یکی آشنا شده ایم. با این حال، Wrike همه چیز را برای ذخیره به عنوان پوشه و زیر پوشه ارائه می دهد. بنابراین اگر به دنبال یک نوع گردش کار برای Project> task> subtask هستید ، بهترین گزینه برای مدیریت پروژه ها نیست.

Wrike یک نرم افزار گسترده مدیریت و کنترل پروژه است که توسط تیم ها و سازمان های بزرگ برای نیازهای پیچیده مدیریت پروژه مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به توانایی پاسخگویی به تمام این نیازهای پیچیده، پیچیدگی رابط کاربری ابزار به وجود می آید.

پیمایش Wrike آسان نیست و ممکن است حضور در تیم برای تیم کمی چالش برانگیز باشد. با این حال، از آنجا که این یکی از جامع ترین راه حل های مدیریت پروژه و نمونه کارها در بازار است، شما می توانید با تمام نیازهای خود ، از جمله نیاز به ادغام نرم افزار نمودار گانت در تمام پروژه های خود، به سیستم عامل بستگی داشته باشید.


7. Easy Projects

Productivity Land ، ProductivityLand ، بهترین نرم افزار مدیریت پروژه ، بهترین ابزار مدیریت پروژه ، بهترین برنامه های مدیریت پروژه ، نرم افزار رایگان مدیریت پروژه ، ابزار رایگان مدیریت پروژه ، برنامه های رایگان مدیریت پروژه ، نرم افزار برتر مدیریت پروژه ، ابزار برتر مدیریت پروژه ، برنامه های برتر مدیریت پروژه ، نرم افزار آنلاین مدیریت پروژه ، برنامه های رایگان مدیریت پروژه ، بهترین نرم افزار مدیریت پروژه برای مشاغل کوچک ، مقایسه نرم افزار مدیریت پروژه ، بررسی نرم افزار مدیریت پروژه ، پر کاربردترین نرم افزار مدیریت پروژه ، نرم افزار ساده مدیریت پروژه

Easy Projects یک نرم افزار عالی مدیریت پروژه است که توسط تیم هایی در هر اندازه برای همکاری با یکدیگر استفاده می شود. در وب سایت آن ها آمده است که می تواند “فضای صفحات گسترده، ایمیل ها و تخته های سفید را با یک فضای کاری ساده جایگزین کنید …” ، که درست است.

Easy Projects ساده است، و با همه به خوبی کار می کند. این یک ابزار نمودار گانت تعاملی را ارائه می دهد، که می توانید با استفاده از آن نه تنها پیشرفت تیم را تجسم کنید بلکه کار را مدیریت و تفویض کنید.

رابط بصری این نرم افزار نمودار گانت تصویری دقیق برای هر کار به شما می دهد. چه زمانی شروع شد، چه مدت در جریان بود و دقیقاً چه زمانی تکمیل شد. این امر همچنین وابستگی به وظایف را که برای چرخه عمر پروژه بسیار مهم است برجسته می کند.

Easy Projects یکی از بهترین نرم افزارهای نمودار گانت است که می توانید استفاده کنید. ویژگی های آن عبارتند از:

  • برنامه زمان‌بندی پروژه خود را اصلاح کنید
  • وابستگی ها را اضافه یا تغییر دهید
  • مشاهده مسیر حیاتی
  • پیگیری پیشرفت پروژه و کار

8. Workzone

بهترین نرم افزار گانت نمودار ، زمین بهره وری

Workzone ابزار عالی دیگری برای همکاری است که نرم افزار نمودار گانت را در تمام نمای پروژه خود ادغام می کند. این شامل داشبورد پروژه است که در آن کاربران می توانند پروژه های ذکر شده توسط سایر اعضای تیم، تاریخ شروع و پایان، وضعیت کارها، درصد تکمیل و موارد دیگر را به راحتی مشاهده کنند.

ویژگی عالی دیگری که با Workzone همراه است الگوهای آن است. می توانید پروژه یا کار خود را یک بار تنظیم کنید و الگوی آن را ذخیره کنید تا بعداً تکرار شود. این باعث صرفه جویی در وقت زیادی می شود.

همچنین یک تقویم گروه اصلی برای ردیابی ضرب الاجل در تمام وظایف مربوط به همه پروژه ها وجود دارد که یک نیاز نسبتاً خاص برای کاربران سازمانی است که باید بر بسیاری از کارها و پروژه ها به طور همزمان نظارت کنند.