استانداردهای پرکاربرد حسابداری

اطلاعات بیشتر​

استانداردهای حسابداری مجموعه ای از اصول، استانداردها و رویه های مشترک است که می تواند به عنوان معیار و مبنای حسابداری در نظر گرفته شود. ایجاد این اصول برای یکسان سازی گزارش های مالی الزامی است. استانداردهای حسابداری مبتنی بر مفاهیم نظری گزارشگیری مالی است. استانداردهای حسابداری و نیز استانداردهای حسابرسی یکی از اساسی ‌ترین مفاهیم حسابداری است و یادگیری آن برای ورود به حرفه حسابداری ضروری می‌باشد.

مخاطبین دوره استانداردهای پرکاربرد حسابداری

اجرای امور مالی و حسابداری در کلیه سازمان ها و شرکت های خصوصی با استفاده از به کارگیری استانداردهای حسابداری ایران صورت می‎گیرد.

لذا این دوره می­‎تواند پاسخگوی نیاز تمام افرادی باشد که در سمت­‎های مالی و حسابداری از پایین­‎ترین رده شغلی نظیر حسابدار تا بالاترین رده شغلی نظیر مدیران مالی مشغول به فعالیت هستند.

استانداردهای حسابداری

اهداف دوره استانداردهای پرکاربرد حسابداری

  • وضع معیارها و قواعد یکسان برای حسابرسی
  • تهیه گزارش های مالی با فرم مشخص و یکسان
  • درک روش حسابداری مورد اجرا توسط کلیه حسابدارها
  • قابل درک بودن گزارش های مالی برای اشخاص حقوقی و حقیقی

مسیر یادگیری دوره استانداردهای پرکاربرد حسابداری در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف:

دوره آموزشی استانداردهای پرکاربرد حسابداری در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف با رویکرد کسب مهارت های تخصصی مورد نیاز، تهیه و تدوین شده است.

در این دوره آموزشی به تدریج با مباحثی از جمله: استانداردهای ارائه صورت های مالی، صورت جریان وجوه نقد، مالیات بر درآمد و… آشنا می شوید.

سرفصل‌های آموزشی​

سوالات متداول​

این دوره بصورت حضوری برگزار می‌شود. 

پس از گذراندن دوره و در صورت کسب نمره قبولی در آزمون‌ها و پروژه‌ها به فراگیران گواهینامه ارائه می‌شود.

دوره‌هایی که هزینه آن‌ها بالای 3 میلیون تومان است شرایط پرداخت اقساط دارند. برای اطلاع از نحوه پرداخت اقساط با کارشناس گروه آموزشی مربوطه هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

مشاوره و ثبت‌نام: