آنالیز دستگاهی(GC-HPLC)

اطلاعات بیشتر​

آنالیز دستگاهی HPLC یا کروماتوگرافی مایع با کارایی بالا، یکی از روش‌های مهم در علم شیمی است که برای جداسازی، شناسایی و اندازه‌گیری اجزا در ابعاد نانومتری با دقتی در اندازه مولکول است. كروماتوگرافی مايع با كارايی بالا(HPLC)، يكی از توانمندترين تكنيك‌های كروماتوگرافی است. به طور معمول، جداسازی‌ها و تجزیه و تحلیل‌هایی که با دیگر روش‌های کروماتوگرافی دشوار یا غیرممکن است، با این روش به راحتی انجام می‌شود.

کروماتوگرافی از دو بخش کروماتو به معنای رنگ و گرافی به معنای ترسیم است و نشانگر متد قدیمی جداسازی مواد بر اساس رنگ می‌باشد.

اساس کار کروماتوگرافی جداسازی مخلوط‌ها بر پایه توزیع اجزاء آن بین دو فاز ثابت و متحرک می‌باشد. كه فاز ثابت ممكن است جامد و يا مايع باشد و فاز متحرک مايع است.

مزایای دوره آنالیز دستگاهی:

این دوره مزایای زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • آشنایی با کنترل کیفی دستگاه
  • آشنایی با انواع روش‌های کالیبراسیون
  • آشنایی با قسمت‌های مختلف دستگاه و نحوه عملکرد آن‌ها

آنالیز دستگاه

 

مخاطبین دوره آنالیز دستگاهی:

دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته‌های شیمی و علوم آزمایشگاهی، کارشناسان آنالیز دستگاهی و آشنا با مباحث کروماتوگرافی و افرادی که به دنبال آموزش‌های کاربردی و ارتقاء مهارت‌های خود هستند، می‌توانند در این دوره شرکت نمایند.

فارغ التحصیلان دوره آنالیز دستگاهی می‌توانند در آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی شیمی به فعالیت بپردازند.

مسیر یادگیری دوره آنالیز دستگاهی در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف:

دوره آموزشی آنالیز دستگاهی در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف با رویکرد کسب مهارت‌های تخصصی مورد نیاز آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی شیمی، تهیه و تدوین شده است.

در این دوره آموزشی به تدریج با مفاهیم و اصول آنالیز دستگاهی از جمله: قسمت‌های مختلف دستگاه و عملکرد آن‌ها، انواع روش‌های کالیبراسیون، نحوه نگهداری و کنترل کیفی دستگاه و … آشنا می‌شوید. و در پایان دوره می‌توانید مهارت‌های مورد نیاز آنالیز دستگاهی را کسب نمایید.

سرفصل‌های آموزشی​

سوالات متداول​

این دوره بصورت حضوری در محل جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار میگردد. 

پس از گذراندن دوره و در صورت کسب نمره قبولی در آزمون‌ها و پروژه‌ها به فراگیران گواهینامه ارائه می‌شود.

دوره‌هایی که هزینه آن‌ها بالای 3 میلیون تومان است شرایط پرداخت اقساط دارند. برای اطلاع از نحوه پرداخت اقساط با کارشناس گروه آموزشی مربوطه هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

نظرسنجی​

مشاوره و ثبت‌نام:

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x