دوره طراحی تاسیسات بیمارستانی

hospital Equipment

اطلاعات بیشتر​

با توجه به پیچیدگی‌هایی که در بیمارستان‌ها وجود دارد، رعایت اصول و استانداردهای بین المللی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تهویه مطبوع که شامل شرایط متعادل دما و رطوبت است، در شرایط زندگی همه انسان‌ها بسیار موثر است اما می‌توان با کنترل دما و رطوبت و تهویه هوای مناسب تاثیر مثبتی بر روند درمان بیماران داشت. به دلیل اینکه بیمارستان یک مکان بهداشتی است در نتیجه تهویه مطبوع بیمارستان باید بسیار بهداشتی و به دور از هر گونه آلودگی باشد و کنترل جریان هوا در مکان‌های مختلف ضروری است.

نکته‌ی دیگری که طراحان تاسیسات باید به آن توجه داشته باشند خارج کردن هوای کثیف از محیط و مساله ی فیلتراسیون است که در محیط بیمارستان بسیار مهم است. زیرا مشکلات زیادی به دلیل وجود عفونت در محیط بیمارستان به وجود می‌آید. بنابراین لازم است که کنترل مسیر هوا به گونه‌ایی باشد که از انتشار آلودگی و عفونت جلوگیری کند و گرد و غبار و گازهای بیهوشی را در فضای بیمارستان کاهش دهد. در بیمارستان‌ها مساله گردش هوا و جریان هوای تازه موضوع مهمی است و توجه طراحان تاسیسات به آن ضروری است.

تاسیسات مکانیکی بیمارستان مانند هر نوع ساختمانی به عنوان مرکز اصلی آن عمل می‌کند و بیتوجهی به آن باعث بیاستفاده شدن فضاهای مفید و سخت شدن شرایط کار و زندگی خواهد شد. اگر در این مراکز، تاسیسات مکانیکی حرفهای و مهندسی شده انتخاب نشود و براساس کار کارشناسی انتخاب و تجهیز نشده باشند، عملکرد کادر درمان مختل شده و نتیجه زحمات از بین خواهد رفت و نارضایتی بیماران را نیز در پی خواهد داشت.

hospital Equipments

مخاطبین دوره طراحی تاسیسات بیمارستانی:

مهندسین مشاور و پیمانکاران، دانشجویان و مهندسان مکانیک و تاسیسات و عمران و افرادی که به دنبال آموزش‌های کاربردی و صنعتی و ارتقاء مهارت‌های خود هستند، می‌توانند در این دوره شرکت نمایند.

مسیر یادگیری دوره طراحی تاسیسات بیمارستانی در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف:

پس از این دوره می‌توانید در سایر دوره‌های گروه آموزشی مکانیک از جمله: دوره طراحی کلین روم جهاد دانشگاهی صنعتی شریف شرکت نمایید و یک پله بالاتر از تخصص آموزش ببینید.

سرفصل‌های آموزشی​

سوالات متداول​

این دوره بصورت حضوری در محل جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار میگردد. 

پس از گذراندن دوره و در صورت کسب نمره قبولی در آزمون‌ها و پروژه‌ها به فراگیران گواهینامه ارائه می‌شود.

دوره هایی که هزینه آن ها بالای 3 میلیون تومان است شرایط پرداخت اقساط دارند، برای اطلاع از نحوه پرداخت اقساط با کارشناس دپارتمان هماهنگی های لازم را انجام دهید.

برای شرکت در این دوره باید با طراحی تاسیسات آشنایی داشت.

جهت آشنایی با نحوه ترجمه مدارک جهاد دانشگاهی صنعتی شریف به این لینک مراجعه کنید.

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره و ثبت‌نام: