دوره آموزشی Large Language Model با پایتون (LLM)

اطلاعات بیشتر​

مدل زبان بزرگ یا LLM که مخفف Large language model می‌باشد، یک نوع نوآوری در حوزه هوش مصنوعی است که از شبکه‌های عصبی با پارامترهای گسترده برای پردازش پیشرفته زبان استفاده می‌کند.

این مدل‌ها با استفاده از الگوریتم‌ها و داده‌های زبانی، قادرند به سوالات مختلف پاسخ دهند و متون را ترجمه کنند. ساختار این مدل‌ها بر اساس شبکه‌های عصبی استوار است که از داده‌های بزرگ جهت آموزش استفاده می‌کنند و به این ترتیب، توانایی پردازش و فهم بهتری از زبان دارند.

کاربردهای LLM در صنایع مختلف

مدل‌های زبان بزرگ (LLM) به‌عنوان یک نوآوری نسبتا تازه ظاهر شده‌اند، اما از پیدایششان تاکنون کاربردهای متعددی در منظر کسب و کارهای فعلی پیدا کرده‌اند. از آن‌ها می‌توان در بهبود عملکرد محصول، بهینه‌سازی عملیات تجاری و افزایش کارایی محیط کار استفاده کرد.

  1. LLM در ترجمه ماشینی و پردازش زبان‌های مختلف
  2. نقش LLMها در تولید خودکار محتوا و خلاصه‌نویسی
  3. تاثیرات LLM بر توسعه چت‌بات‌ها و سیستم‌های گفت‌وگوی هوشمند

مزایای مدلهای زبانی بزرگ

با طیف گسترده‌ای از برنامه‌ها، مدل‌های زبانی بزرگ برای حل مسئله بسیار مفید هستند، زیرا آنها اطلاعاتی را به شیوه‌ای واضح و محاوره‌ای ارائه می‌دهند که درک آن برای کاربران آسان است. در ادامه چند مورد از مزایای این تکنولوژی ذکر شده است:

  • مجموعه بزرگی از کاربردها: می‌توان از آنها برای ترجمه زبان، تکمیل جمله، تجزیه و تحلیل احساسات، پاسخ به سؤال، حل معادلات ریاضی و موارد دیگر استفاده کرد.
  • بهبود همیشگی: عملکرد مدل زبانی بزرگ به طور مداوم در حال بهبود است زیرا زمانی که داده‌ها و پارامترهای بیشتری اضافه می‌شود رشد می‌کند.
  • آنها سریع یاد میگیرند: هنگام نمایش یادگیری درون متنی، مدل‌های زبانی بزرگ به سرعت یاد می‌گیرند زیرا به وزن، منابع و پارامترهای اضافی برای آموزش نیاز ندارند.

دوره LLMs با پایتون یکی از دوره‌های دپارتمان علوم داده جهاد دانشگاهی صنعتی شریف است. برای کسب اطلاعات بیشتر دباره این دوره، سرفصل‌های آمورشی را مشاهده نمایید.

سرفصل‌های آموزشی​

سوالات متداول​

این دوره بصورت آنلاین در محل جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار میگردد. 

پس از گذراندن دوره و در صورت کسب نمره قبولی در آزمون‌ها و پروژه‌ها به فراگیران گواهینامه ارائه می‌شود.

دوره هایی که هزینه آن ها بالای 3 میلیون تومان است شرایط پرداخت اقساط دارند، برای اطلاع از نحوه پرداخت اقساط با کارشناس دپارتمان هماهنگی های لازم را انجام دهید.

برای شرکت در این دوره باید  با زبان پایتون، پردازش زبان طبیعی و یادگیری عمیق (deep learning) آشنایی داشت.

جهت آشنایی با نحوه ترجمه مدارک جهاد دانشگاهی صنعتی شریف به این لینک مراجعه کنید.

مشاوره و ثبت‌نام: