دوره جامع متره برآورد و صورت وضعیت نویسی

اطلاعات بیشتر​

یکی از عوامل اصلی در پروژه‌­های عمرانی، محاسبه و اندازه‌گیری میزان مصالح مورد نیاز پروژه، مدت زمان اجرا، تعداد نیروی انسانی، حمل و نقل و … می‌باشد. این نوع محاسبات و اندازه‌گیری‌ها در جداولی به نام صورت وضعیت نویسی انجام می‌شوند.

صورت وضعیت، فهرستی از کارکرد پروژه و مجموعه خدمات انجام شده در مقاطع زمانی مشخص و مبلغ پرداختی آن‌ها را (بر مبنای قرارداد یا مفاد پیمان) نمایش می‌دهد. افرادی که این محاسبات را انجام می‌دهند مترور نامیده می شوند.

مزایای استفاده از متره برآورد و صورت وضعیت نویسی:

متره برآورد و صورت وضعیت نویسی مزایای زیادی دارد که از جمله آن‌ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱- محاسبه زمان تحویل پروژه

۲- محاسبه بودجه مورد نیاز پروژه 

۳-محاسبه ماشین آلات و ابزار مورد نیاز پروژه

۴-محاسبه مقدار مصالح و نیروی انسانی مورد نیاز پروژه

مخاطبین این دوره:

مهندسان و دانشجویان رشته‌های عمران، معماری و راهسازی، مجریان و مدیران پروژه‌های عمرانی، مشاوران و پیمانکاران و افرادی که به دنبال آموزش‌های کاربردی و صنعتی و ارتقاء مهارت‌های خود هستند، می‌توانند در این دوره شرکت نمایند.

فارغ التحصیلان دوره متره برآورد و صوت وضعیت نویسی می‌توانند در پروژه‌های عمرانی و صنعت ساختمان مشغول به کار شوند و توانایی بررسی نقشه‌ها و جزئیات اجرایی، تهیه فهرست بها و صورت وضعیت نویسی، محاسبه بودجه مورد نیاز پروژه و … را داشته باشند.

مسیر یادگیری دوره متره برآورد و صورت وضعیت نویسی در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف:

دوره آموزشی متره برآورد و صورت وضعیت نویسی در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف با رویکرد کسب مهارت‌های تخصصی مورد نیاز صنعت ساختمان، تهیه و تدوین شده است.

در این دوره آموزشی به تدریج با مباحث و اصول متره برآورد و صورت وضعیت نویسی از جمله: محاسبه زمان بندی، مصالح و ابزارهای مورد نیاز پروژه و… آشنا می‌شوید. در پایان دوره می‌توانید مهارت‌های مورد نیاز برای اجرای پروژه‌های عمرانی را کسب کنید.

سرفصل‌های آموزشی​

سوالات متداول​

این دوره بصورت آنلاین و در بستر ادوبی کانکت Adobe connect برگزار می‌شود.

پس از گذراندن دوره و در صورت کسب نمره قبولی در آزمون‌ها و پروژه‌ها به فراگیران گواهینامه ارائه می‌شود.

دوره‌هایی که هزینه آن‌ها بالای ۳ میلیون تومان است شرایط پرداخت اقساط دارند. برای اطلاع از نحوه پرداخت اقساط با کارشناس گروه آموزشی مربوطه هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

نظرسنجی​

مشاوره و ثبت‌نام:

0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x