دوره جامع متره برآورد و صورت وضعیت نویسی

اطلاعات بیشتر​

یکی از عوامل اصلی در پروژه‌­های عمرانی، محاسبه و اندازه‌گیری میزان مصالح مورد نیاز پروژه، مدت زمان اجرا، تعداد نیروی انسانی، حمل و نقل و … می‌باشد. این نوع محاسبات و اندازه‌گیری‌ها در جداولی به نام صورت وضعیت نویسی انجام می‌شوند.

صورت وضعیت، فهرستی از کارکرد پروژه و مجموعه خدمات انجام شده در مقاطع زمانی مشخص و مبلغ پرداختی آن‌ها را (بر مبنای قرارداد یا مفاد پیمان) نمایش می‌دهد. افرادی که این محاسبات را انجام می‌دهند مترور نامیده می شوند.

مزایای استفاده از متره برآورد و صورت وضعیت نویسی:

متره برآورد و صورت وضعیت نویسی مزایای زیادی دارد که از جمله آن‌ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

۱- محاسبه زمان تحویل پروژه

۲- محاسبه بودجه مورد نیاز پروژه 

۳-محاسبه ماشین آلات و ابزار مورد نیاز پروژه

۴-محاسبه مقدار مصالح و نیروی انسانی مورد نیاز پروژه

مخاطبین این دوره:

مهندسان و دانشجویان رشته‌های عمران، معماری و راهسازی، مجریان و مدیران پروژه‌های عمرانی، مشاوران و پیمانکاران و افرادی که به دنبال آموزش‌های کاربردی و صنعتی و ارتقاء مهارت‌های خود هستند، می‌توانند در این دوره شرکت نمایند.

فارغ التحصیلان دوره متره برآورد و صوت وضعیت نویسی می‌توانند در پروژه‌های عمرانی و صنعت ساختمان مشغول به کار شوند و توانایی بررسی نقشه‌ها و جزئیات اجرایی، تهیه فهرست بها و صورت وضعیت نویسی، محاسبه بودجه مورد نیاز پروژه و … را داشته باشند.

مسیر یادگیری دوره متره برآورد و صورت وضعیت نویسی در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف:

دوره آموزشی متره برآورد و صورت وضعیت نویسی در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف با رویکرد کسب مهارت‌های تخصصی مورد نیاز صنعت ساختمان، تهیه و تدوین شده است.

در این دوره آموزشی به تدریج با مباحث و اصول متره برآورد و صورت وضعیت نویسی از جمله: محاسبه زمان بندی، مصالح و ابزارهای مورد نیاز پروژه و… آشنا می‌شوید. در پایان دوره می‌توانید مهارت‌های مورد نیاز برای اجرای پروژه‌های عمرانی را کسب کنید.

سرفصل‌های آموزشی​

سوالات متداول​

این دوره بصورت آنلاین و در بستر ادوبی کانکت Adobe connect برگزار می‌شود.

پس از گذراندن دوره و در صورت کسب نمره قبولی در آزمون‌ها و پروژه‌ها به فراگیران گواهینامه ارائه می‌شود.

دوره‌هایی که هزینه آن‌ها بالای ۳ میلیون تومان است شرایط پرداخت اقساط دارند. برای اطلاع از نحوه پرداخت اقساط با کارشناس گروه آموزشی مربوطه هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

برای شرکت در این دوره باید با رشته مهندسی عمران و ساختمان آشنایی داشت.

جهت آشنایی با نحوه ترجمه مدارک جهاد دانشگاهی صنعتی شریف به این لینک مراجعه کنید.

نظرسنجی​

guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره و ثبت‌نام: