مدیریت منابع انسانی داده محور

اطلاعات بیشتر​

در دنیای امروز، همه چیز در حال تغییر است و دنیای پیرامون ما هر روز هوشمندتر میشود. امروزه بیشتر فعالیتهایی که ما در محیط کاری خود انجام میدهیم از فعالیتهای روزمره کارکنان، میزان تمرکز بر کار، نشاط و رفاه کارکنان تا فعالیتهای کلانتری که شرکتها درگیر آن هستند قابل اندازهگیری شدهاند. این حجم کلان از دادهها سبب شده تا دادههای بیشتری در اختیار تیمهای منابع انسانی قرار بگیرد.

منابع انسانی داده محور (Data Driven Human Resources) یا منابع انسانی هوشمند به معنای بهره‌مندی از حجم عظیم دادهها به روشهای هوشمندانه برای استخراج بینشهایی که نه تنها عملکرد افراد را در سازمانها ارتقا میدهد بلکه به تیمهای منابع انسانی در تصمیمگیریهای بهتر کمک می کند.

مدیریت کسب و کار مبتنی بر داده، ابزارهایی را در اختیار مدیران قرار می‌دهد تا نتایج تصمیمات خود را بهتر درک کنند و با اطمینان بیشتری درباره آنها اظهار نظر کنند. از آنجایی که معیارهای تصمیم گیری در یک سازمان داده محور از اعتبار بالایی برخوردار است، در این صورت مدیر قادر خواهد بود سازمان را بر اساس واقعیت ها مدیریت کند و می‌تواند مزایای زیادی برای سازمان داشته باشد.

۶ مزیت سازمانهای داده محور :

پس از آنکه تحلیلگران و مدیران کسب و کار از داده‌ها برای ایجاد نتایج ارزشمند استفاده می‌کنند، باید بدانیم که این رویکرد چه مزایایی برای سازمان دارد. در ادامه، به مزایای مهمی که دادهها برای سازمانهای دادهمحور ایجاد میکنند، میپردازیم.

  • سازمانهای داده محور به استراتژیهای انتخابی خود اعتماد بیشتری دارند.
  • پیشبینیهای دقیقتری در مورد مدیریت داده محور پروژه‌ها انجام می‌دهند.
  • روندهای جدید صنعت و فرصتهای کسبوکار را زودتر از دیگران شناسایی می‌کنند.
  • این دسته از سازمانها عملکرد چابکتر و کارآمدتری دارند.
  • به سرعت نتایج را اندازه‌گیری، استراتژیهای جدید را آزمایش و سپس در صورت نیاز آنها را تنظیم می‌کنند.
  • چابکی سازمانهای داده محور باعث میشود تا آنها بتوانند سریعتر از رقبا به تغییرات بازار پاسخ دهند.

مخاطبین دوره منابع انسانی داده محور:

مدیران منابع انسانی، مدیران عامل، اعضا هیئت مدیره سازمان‌ها و افرادی که به دنبال آموزش‌های کاربردی و ارتقاء مهارت‌های خود هستند، می‌توانند در این دوره شرکت نمایند.

برای شرکت در دوره آموزش منابع انسانی داده محور باید رزومه کاری خود را ارسال کنید و بعد از بررسی‌های انجام شده در دوره ثبت نام می‌شوید.

همچنین برای کسب دانش بیشتر در این حوزه میتوانید در دوره منابع انسانی نیز شرکت کنید.

سرفصل‌های آموزشی​

سوالات متداول​

این دوره بصورت حضوری در محل جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار میگردد. 

پس از گذراندن دوره و در صورت کسب نمره قبولی در آزمون‌ها و پروژه‌ها به فراگیران گواهینامه ارائه می‌شود.

دوره هایی که هزینه آن ها بالای 4 میلیون تومان است شرایط پرداخت اقساط دارند، برای اطلاع از نحوه پرداخت اقساط با کارشناس دپارتمان هماهنگی های لازم را انجام دهید.

برای شرکت در این دوره باید در دوره تربیت کارشناس منابع انسانی شرکت کرده باشید و یا سابقه کار در حوزه منابع انسانی داشته باشید.

جهت آشنایی با نحوه ترجمه مدارک جهاد دانشگاهی صنعتی شریف به این لینک مراجعه کنید.

نظرسنجی​

10 دیدگاه

مشاوره و ثبت‌نام: