دوره سامانه مودیان و پایانه های فروشگاهی

سامانه پایانه فروشگاهی

اطلاعات بیشتر​

قانون پایانه‌های فروشگاهی، سامانه مودیان و قانون مالیات بر ارزش افزوده دو قانون مهم هستند و یکی از دلایل تصویب آنها، شفافیت فعالیتهای اقتصادی میباشد. آن دسته از اشخاص حقوقی و حقیقی و فعالان اقتصادی و کسب و کارها که مشمول اجرای این قوانین هستند بایستی آشنایی کامل با قوانین و مقررات مرتبط با این قوانین را داشته باشند.

امروزه امور مالیاتی کشور بر اساس قوانین جدیدی اداره می‌شود. از جمله این قوانین می‌توان به اجرا قانون پایانه‌‌های فروشگاهی اشاره کرد. چگونگی اجرا تکالیف مالیاتی نسبت به قبل تغییر کرده است. بنابراین بسیاری از امور بر اساس اطلاعات حاضر انجام می‌‌شود. پایانه‌های فروشگاهی سبب شده‌اند که امور مالیاتی از شیوه سنتی به شیوه جدید تغییر کند.

 

پایانه فروشگاهی چیست؟        

پایانه فروشگاهی مفهومی است که امروزه با آن بسیار سر و کار داریم. نام دیگر پایانه فروشگاهی EFT  است که به عنوان مخفف عبارت Electronic Funds Transfer at Point Of Sale شناخته می‌‌شود. با استفاده از این قانون می‌‌توانید به پرداخت هزینه به صورت الکترونیکی بپردازید. به همین دلیل استفاده از قانون پایانه فروشگاهی در شبکه‌های پرداخت بانکی کاربرد بسیاری دارد. پایانه فروشگاهی دستگاهی است که با بهره‌‌گیری از آن می‌‌توانید بدون نیاز به پول نقد و تنها با استفاده از کارت بانکی هزینه‌‌های خود را پرداخت کنید.

مزایای پایانه‌های فروشگاهی

  • انتقال مبالغ زیاد
  • کاهش کلاهبرداری 
  • صرفه جویی در وقت و زمان
  • سرعت بالا در پرداخت هزینه‌‌ها

 

خدمات ارائه شده توسط پایانه های فروشگاهی

پایانههای فروشگاهی بسیاری از امور بانکی را آسان کرده است. این پایانه‌‌ها خدمات زیادی را ارائه می‌دهند. از جمله مهم‌ترین خدمات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خرید کالا
  • اطلاع از موجودی کارت
  • خرید شارژ برای تلفن‌های همراه
  • برگشت کل یا بخشی از هزینه‌ها
  • پرداخت قبوض در سریع‌‌ترین زمان

 

مخاطبین دوره سامانه مودیان و پایانه‌های فروشگاهی:

دانشجویان حسابداری، فارغ التحصیلان حسابداری و رشته‌های مالی، مدیران و سرپرستان مالی، مدیران عامل و کارفرمایان، مشاوران مالی و مالیاتی و سایر علاقه‌مندان به حوزه مالیات و کلیه مودیان مالیاتی و تمام افرادی که باید مالیات بپردازند می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

سرفصل‌های آموزشی​

سوالات متداول​

این دوره بصورت حضوری در محل جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار میگردد. 

پس از گذراندن دوره و در صورت کسب نمره قبولی در آزمون‌ها و پروژه‌ها به فراگیران گواهینامه ارائه می‌شود.

دوره هایی که هزینه آن ها بالای 3 میلیون تومان است شرایط پرداخت اقساط دارند، برای اطلاع از نحوه پرداخت اقساط با کارشناس دپارتمان هماهنگی های لازم را انجام دهید.

جهت آشنایی با نحوه ترجمه مدارک جهاد دانشگاهی صنعتی شریف به این لینک مراجعه کنید.

مشاوره و ثبت‌نام: