تربیت مدیر مالی

اطلاعات بیشتر​

مدیریت مالی به معنای برنامه‌ریزی، سازماندهی، هدایت و کنترل فعالیت‌های مالی نظیر تامین و استفاده از بودجه شرکت است. نظارت بر امور مالی شرکت، هماهنگی امور سرمایه‌گذاری و کمک به سایر افراد جهت تحلیل و بررسی گزارشات پیچیده مالی از جمله وظایف یک مدیر مالی در هر سازمانی هست.

مدیر مالی، حسابدار حرفه‌ای و با تجربه‌ای است که علاوه بر دانش مربوط به امور حسابداری، در زمینه‌های مالیاتی، سرمایه‌گذاری و سازماندهی امور مالی و … نیز دارای تخصص است.

مدیر مالی مسئول سلامت مالی یک سازمان است و گزارش‌های مربوط به مسائل مالی و فعالیت‌های سرمایه گذاری را تهیه می‌کند و در راستای اهداف مالی بلند مدت سازمان خود، استراتژی و برنامه ارائه می‌دهد. فعالیت مدیران مالی در شرکت‌های مختلف، از جمله بانک‌ها و شرکت‌های بیمه است .

مزایای دوره مدیر مالی:

دوره مدیر مالی مزایای زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • بهینه سازی امور مالی
  • تعیین ساختار کلی سرمایه
  • سرمایه گذاری ایمن از بودجه
  • تعیین بودجه و منابع مالی مورد نیاز
  • کمک به مدیریت در تصمیم گیری‌های مالی
  • مرور کردن گزارش‌های مالی شرکت و ارائه راهکارهایی در راستای کاهش هزینه‌ها
  • تهیه صورتحساب‌های مالی، گزارش فعالیت‌های تجاری و ارائه پیش بینی‌های مالی

مدیر مالی

مخاطبین این دوره:

افرادی که در جایگاه سرپرستی حسابداری و مالی مشغول به فعالیت هستند و قصد ارتقای دانش حسابداری و مهارت­‌های مدیریتی خود را دارند می‌توانند در این دوره شرکت نمایند.

فارغ التحصیلان دوره مدیر مالی می‌توانند در زمینه تجزیه و تحلیل داده‌های مالی، ارائه گزارشات و پیش‌بینی‌های مالی و… به فعالیت بپردازند.

مسیر یادگیری دوره مدیر مالی در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف:

دوره آموزشی مدیر مالی در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف با رویکرد کسب مهارت‌های تخصصی مورد نیاز، تهیه و تدوین شده است.

در این دوره آموزشی به تدریج با مباحث و وظایف مدیر مالی از جمله: نظارت بر نحوه سرمایه گذاری‌ها و تخصیص منابع مالی، مشاوره به مدیران ارشد جهت تصمیم‌گیری، نظارت بر عملکرد کارکنان و گزارشات مالی و… آشنا می‌شوید.

سرفصل‌های آموزشی​

سوالات متداول​

این دوره بصورت حضوری در محل جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار میگردد. 

پس از گذراندن دوره و در صورت کسب نمره قبولی در آزمون‌ها و پروژه‌ها به فراگیران گواهینامه ارائه می‌شود.

دوره‌هایی که هزینه آن‌ها بالای 3 میلیون تومان است شرایط پرداخت اقساط دارند. برای اطلاع از نحوه پرداخت اقساط با کارشناس گروه آموزشی مربوطه هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

نظرسنجی​

مشاوره و ثبت‌نام: