کارگاه تهیه صورت های مالی

اطلاعات بیشتر​

صورت‌های مالی (Financial statement) گزارش‌هایی درون‌سازمانی یا برون‌سازمانی در دوره‌ای مشخص هستند که شرکت‌ها برای ارائه جزئیات فعالیت‌های اقتصادی خود تنظیم می‌کنند. این گزارش‌ها حاصل خروجی ثبت‌های حسابداری هستند که باید در یک چهارچوب خاص مطابق با اصول حسابداری مالی و استانداردهای مربوطه تهیه شوند تا دقیق‌ترین و جامع‌ترین گزارش‌ها از وضعیت فعالیت‌های شرکت را ارائه دهند. در ادامه با ما همراه باشید تا در رابطه با آموزش تهیه صورت های مالی بیشتر بدانیم.

تجزیه‌وتحلیل این صورت‌ها باعث می‌شود مدیران شركت‌ها، صاحبان سرمایه، بستانكاران و سرمایه‌گذاران بتوانند از وضع مالی گذشته، حال و آینده شرکت‌ مورد نظر خود آگاه شوند و درباره آن قضاوت كنند. به عبارت دیگر صورت‌های مالی وظیفه شفاف سازی پول در یک موسسه را بر عهده دارند. صورت های مالی نشان می‌دهند که پول یک شرکت از کجا آمده است، در چه محلی خرج شده است و الان کجاست؟

هر یک از صورت های مالی با اهداف خاصی ارائه می‌شوند. بر همین اساس صورت های مالی حسابداری عبارتند از:

  • ترازنامه
  • صورت سرمایه
  • صورت گردش وجوه نقد
  • صورت مالی میان دوره‌ای
  • صورتحساب سود و زیان انباشته
  • صورت حساب گردش سود و زیان جامع

هدف از تهیه صورت‌های مالی، انعکاس اطلاعات به صورت خلاصه و طبقه‌بندی شده درمورد وضعیت مالی، عملکرد و انعطاف پذیری مالی واحد تجاری است، به گونه‌ای که ذینفعان بتوانند از آن برای تصمیمات اقتصادی خود استفاده نمایند.

مزایای دوره آموزش تهیه صورت های مالی:

آموزش تهیه صورت های مالی مزایای زیادی دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ارائه ساده اما دقیق اطلاعات
  • کسب توانایی سطح بالای گزارشگری مالی و حسابداری
  • کسب آمادگی برای تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی اساسی
  • کسب دانش موثر در تحلیل و ثبت رویدادهای مالی موسسات

کارگاه صورت مالی

مخاطبین دوره تهیه صورت های مالی:

حسابداران، مدیران مالی، مدیران شرکت های سرمایه گذاری، مشاوران مالی و سرمایه گذاری که به دنبال آموزش‌های کاربردی و ارتقاء مهارت‌های خود در زمینه حسابداری هستند، می‌توانند در این دوره شرکت نمایند.

فارغ التحصیلان دوره کارگاه تهیه صورت‌های مالی می‌توانند در زمینه تجزیه و تحلیل صورت‌های مالی، بررسی میزان سود و زیان مالی و… به فعالیت بپردازند.

مسیر یادگیری کارگاه تهیه صورت های مالی در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف:

فراگیران در این دوره آموزشی به تدریج با مباحث تهیه صورت‌های مالی از جمله: طبقه بندی و تجزیه و تحلیل اطلاعات مالی و… آشنا شده و با تمرین‌های عملی مهارت و تجربه کافی در تهیه و تدوین صورت‌های مالی را بدست می‌آورند.

سایر دوره‌های مرتبط دیگری که در این مجموعه برگزار می‌شود: دوره حسابداری، دوره حسابداری پیشرفته و دوره حسابداری حقوق و دستمزد

 

سرفصل‌های آموزشی​

سوالات متداول​

این دوره بصورت حضوری در محل جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار می‌ گردد.

پس از گذراندن دوره و در صورت کسب نمره قبولی در آزمون‌ها و پروژه‌ها به فراگیران گواهینامه ارائه می‌شود.

دوره هایی که هزینه آن ها بالای 4 میلیون تومان است شرایط پرداخت اقساط دارند، برای اطلاع از نحوه پرداخت اقساط با کارشناس دپارتمان هماهنگی های لازم را انجام دهید.

برای شرکت در این دوره باید با حسابداری خدماتی و بازرگانی آشنایی داشت.

جهت آشنایی با نحوه ترجمه مدارک جهاد دانشگاهی صنعتی شریف به این لینک مراجعه کنید.

نظرسنجی​

12 دیدگاه

مشاوره و ثبت‌نام: