محاسبات عدم قطعیت 

اطلاعات بیشتر​

تجربه نشان می‌دهد که محاسبه عدم قطعیت یکی از نیازهای اساسی آزمایشگاه‌ها است.

 اطلاع از عدم قطعیت اندازه‌گیری در آزمایش‌ها و نتایج کالیبراسیون برای آزمایشگاه‌ها، مشتریان و تمام مراکز دانشگاهی و سایر ذینفعانی که از این نتایج برای مقاصد مقایسه‌ای استفاده می‌کنند، ضروری است.

به‌منظور حصول اطمینان از اعتبار و کیفیت نتایج به‌دست آمده در آزمایشگاه‌های کالیبراسیون و تأیید صلاحیت شده، می‌توان از مفاهیم و ابزارهایی همچون عدم قطعیت اندازه‌گیری و تضمین کیفیت نتایج استفاده کرد. هر اندازه‌گیری صرف نظر از اینکه چقدر صحیح و با دقت باشد، دارای سطحی از عدم قطعیت است. این موضوع پارامتری مرتبط با نتایج اندازه‌گیری از قبیل آزمون و کالیبراسیون است که محدوده مقادیر مربوط به کمیت اندازه‌گیری را تعیین می کند.

ضمن آن که محاسبه آن، معیار مهمی برای نمایش کیفیت نتایج به حساب می‌آید و عدم محاسبه آن، اعتبار اندازه‌گیری را با خدشه مواجه می‌کند. در این دوره محاسبات عدم قطعیت و کنترل و تضمین کیفیت نتایج آزمایشگاه مورد تدریس قرار می‌گیرد.

مزایای این دوره:

این دوره مزایای زیادی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • نحوه کنترل نتایج در آزمایشگاه
  • نحوه محاسبه عدم قطعیت نتایج
  • آشنایی با کاربردهای آمار در شیمی


مخاطبین این دوره آموزشی
:

دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته‌های شیمی و علوم آزمایشگاهی و افرادی که به دنبال آموزش‌های کاربردی و ارتقاء مهارت‌های خود هستند، می‌توانند در این دوره شرکت نمایند.

فارغ التحصیلان دوره محاسبات عدم قطعیت می‌توانند در آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی شیمی به فعالیت بپردازند.

مسیر یادگیری دوره محاسبات عدم قطعیت در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف:

این دوره آموزشی در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف با رویکرد کسب مهارت‌های تخصصی مورد نیاز آزمایشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی شیمی، تهیه و تدوین شده است.

در این دوره آموزشی به تدریج با مفاهیم و اصول محاسبات عدم قطعیت از جمله: کاربرد آمار در شیمی، کنترل نتایج در آزمایشگاه و … آشنا می‌شوید. در پایان دوره می‌توانید مهارت‌های مورد نیاز در این حوزه را کسب نمایید.

 

سرفصل‌های آموزشی​

سوالات متداول​

این دوره بصورت آنلاین و در بستر ادوبی کانکت Adobe connect برگزار می‌شود.

پس از گذراندن دوره و در صورت کسب نمره قبولی در آزمون‌ها و پروژه‌ها به فراگیران گواهینامه ارائه می‌شود.

دوره‌هایی که هزینه آن‌ها بالای 3 میلیون تومان است شرایط پرداخت اقساط دارند. برای اطلاع از نحوه پرداخت اقساط با کارشناس گروه آموزشی مربوطه هماهنگی‌های لازم را انجام دهید.

مشاوره و ثبت‌نام: