یادگیری آسان زبان انگلیسی با متد issc

education concept, books and laptop at library

روشی جدید در یادگیری زبان را تجربه کنید

همانطور که می دانید زبان انگلیسی یک زبان بین المللی بین جوامع و کشورهای مختلف شناخته شده و برای برقراری ارتباط، تحصیل، تجارت و … استفاده می شود. از این رو افراد زیادی در زندگی روزمره خود یادگیری زبان انگلیسی را یک نیاز جدی می بینند و برای یادگیری آن ممکن است راه های مختلفی را امتحان کنند؛ (در کلاس های زبان شرکت می کنند ،کتاب می خوانند، فیلم می بینند و…) یا فرایند یادگیر ی خود را نیمه کاره رها می کنند یا پس از اتمام این کلاس ها به نتیجه مطلوبی نمی رسند. اما برخی از تاجران در کشورهای اطراف مثل دبی، ترکیه و … بدون نیاز به شرکت در کلاس  های آموزشی به راحتی با مشتریان خود انگلیسی صحبت می کنند، به راحتی می نویسند و به راحتی متون انگلیسی را می خوانند. شاید بپرسید که چطور این امر امکان پذیر است!؟


قالب ها و لغات کاربردی رمز موفقیت در یادگیری زبان !

این تجار و فروشندگان زمان بسیار زیادی را صرف یاد گرفتن قالب‌های زبان انگلیسی و حفظ کردن کلمات کاربردی مورد نیازشان کرده‌اند. از آنجا که اطلاعات این قالب‌ها توسط یک مدرس مجرب به آنها انتقال داده نشده است این افراد آزمون و خطاهای بسیاری در مسیر یادگیریشان داشته‌اند. اما برای اولین بار در ایران همین شیوه یادگیری در قالب یک متد علمی به نام  ISSC با زمان کمتر و بدون هزینهِ آزمون و خطا برای کسانی که آشنایی کمی با زبان انگلیسی دارند تدریس می شود. 

بهترین سن یادگیری و پیش زمینه ذهنی در یادگیری زبان

هر چقدر که سن بالاتر می رود نشستن زبان دوم در ذهن فراگیر سخت تر می شود. چون پس از گذشت سال ها زبان مادری کاملاً در پس زمینه ذهن فراگیران ثبت شده است و هر کاری که بخواهند انجام دهند، نحوه فکر کردن آنها به زبان مادری است و به صورت ناخودآگاه ذهن زبان مادری را به عنوان پیش فرض در نظر میگیرد. پس بهتر است برای یادگیری زبان از سنین پایین شروع کنید. اما این بدین معنا نیست که اگر تا به امروز یادگیری زبان را شروع نکرده‌اید زمان را از دست داده‌اید.

برای یادگیری زبان انگلیسی و یا هر زبان دوم دیگری در کشورهایی که همه مردم به زبان مادری صحبت می کنند نمی توان از روش هایی که در اقصی نقاط جهان برای یادگیری از آن بهره می برند استفاده کرد و نیاز به تغییر دادن برخی متد های آموزشی است. متاسفانه یا خوشبختانه کشور ما هم از آن دسته کشورهایی است که زبان جامعه فارسی معیار است و هیچ جای آن انتظار نمی رود که شما به زبان انگلیسی صحبت کنید. همین امر یادگیری زبان دوم را کمی سخت و متفاوت تر می کند. همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم در این شرایط نیاز به استفاده از روش های متفاوت آموزشی است.

 متد ISSC چیست؟


متد ISSC کوتاه شده (instant speaking by sentence constraction) و به معنای صحبت کردن فوری با استفاده از ساختار جمله است.
ISSC روشی است که بدون اینکه به کتاب آموزشی نیاز داشته باشید، باتوجه به ساختار جمله می‌توانید به‌راحتی صحبت کنید. یعنی شما ساختار جمله را یاد می گیرید و می توانید هر جمله ای را بسازید و در مکالمات و مکاتبات خود در تمام زمان ها از آن استفاده کنید.

این متد برای چه کسانی مفیدتر خواهد بود؟

شاید از اسم و تعریف متد ترسیده باشید و یا به این فکر کنید که چقدر باید از سطح زبان خوبی برخوردار باشید که بتوانید به این روش زبان یاد بگیرید. بگذارید خیالتان را راحت کنیم؛ برای یادگیری با این روش آموزشی شما نه تنها نیاز به سطح دانش بالایی ندارید بلکه اگر هیچ دانشی در این زمینه نداشته باشید به یادگیری بهتر و اصولی تر شما کمک خواهد کرد. پس اگر شما هم مثل ما در حد الفبای انگلیسی هستید بیاید بیشتر از متد ISSC بدانیم.

در روش ISSC ابتدا با ساختار جمله آشنا می شویم. اینجا دقیقا جاییست که دانش نداشته مان در ارتباط با قواعد زبان فارسی نمایان می شود و درساختار زبان فارسی، لغات و افعال انگلیسی را می نشانیم.
شاید اینجا بگویید که “من هیچ چیزی از کلمات و افعال انگلیسی نمی‌دانم، با این وجود چطور می‌توانم جمله بسازم!!؟”

نگران نباشید از ابتدای این روش تا پایان آن بیش از 100 کلمه ضروری و مجموعه ای از افعال انگلیسی آموزش داده میشود تا به راحتی بتوانید جملات انگلیسی بسازید و مکالمه کنید.

بعد از یادگیری زبان انگلیسی با این روش چه اتفاقی میافتد؟

در پایان این آموزش می توانید کارهای روزمره خود را انجام دهید (از جمله کار با شبکه های مجازی و یا خواندن مطالب کوتاه انگلیسی که روزانه با آن ها سرو کار دارید) و یا مواقعی که به سفر بروید می توانید تاکسی بگیرید، با پذیرش هتل (reception) صحبت کنید و یا اگر به جاهای دیدنی رفتید به راحتی سوال بپرسید و یک گردشگر خوب با دانش زبان انگلیسی شوید.

پیشنهاد مطالعه: اهمیت یادگیری انگلیسی

چقدر برای این آموزش باید زمان بگذاریم؟

حالا که با هم با مفهوم و ساختار آموزشی ISSC  آشنا شدیم و آگاه شدیم که قرار است چه اتفاق بنیادینی ابتدا در ذهن ما و بعد در نحوه استفاده ما از کلمات و افعال زبان انگلیسی بیافتد، ببینیم چقدر برای یادگیری به این روش باید زمان صرف کنیم.

اگر یادتان باشد در این مورد صحبت کردیم که این آموزش خیلی برای ما که دانش کاملی از زبان انگلیسی نداریم کاربردی است در اینجا:

“یاد یکی از دوستان افتادیم که مدرک دکتری دارد و بعد از اینکه راجع به این روش با هم صحبت کردیم کنجکاو شد که با اینکه دانش زبان نسبتا خوبی دارد یک بار دیگر با این روش زبان یاد بگیرد. بعد از گذراندن آموزش ها اذهان داشت که انگار قبلا درک درستی از جملات نداشته و صرفا بعضی مکالمات در حافظه اش ذخیره شده بودند و این مدت نسبتا کوتاه کمک زیادی به بالا بردن سطح زبان انگلیسی اش شده است”

بعد از نقل شدن این تجربه به نظر می رسد این متد 35 ساعته که بدون کتاب آموزش داده می شود نه تنها برای کسانی که دانش آنچنانی ندارند مفید و کاربردی خواهد بود بلکه برای همه آنهایی که زمانی را صرف یادگیری این زبان بین المللی کرده اند کارایی های لازم را خواهد داشت و تجربه جالبی نیز خواهد بود.

بعد از این آموزش کوتاه مدت و برای تکمیل دانش خود می توانید از دوره های آموزشی مکمل استفاده کنید. یا اگر می خواهید برای گرفتن مدرک آیلتس IELTS اقدام کنید از دوره های آموزشی فشرده زبان انگلیسی  استفاده کنید تا در مدت زمان کوتاه تری تسلط نسبی در حد اخذ نمره 8 آیتلس IELTS را بدست بیاورید.

به نظر شما روش ISSC  چقدر برای شما مفید خواهد بود؟

دوره مرتبط با این موضوع: دوره ISSC انگلیسی