مدیریت ادعا و آنالیز تاخیرات پروژه

اطلاعات بیشتر​

صنعت ساختمان دارای مباحث و چالش های پیچیده ای است که در صورت عدم مدیریت صحیح میتواند منجر به شکست پروژه بشود.مدیریت حرفه ای، بهره گیری از کارشناسان مجرب، اشراف به موضوعات اجرایی و اصول حقوقی و قراردادی، به طور قطعی کیفیت اجرای پروژه را به میزان قابل توجهی ارتقا می دهد. مدیریت دعاوی پروژه (Project Claim Management) به یکی از نیازهای ضروری و جاری بسیاری از سازمان های پیمانکاری و کارفرمایی تبدیل شده است. 

ادعا یا Claim در استانداردهای PMI ، تقاضائی از سوی یک طرف قرارداد در ازای وجود دلایلی اصولا صحیح و یا به گمان متقاضی صحیح که معمولا به خاطر اقدامات، دستورات و یا تغییرات اعمالی نامنطبق با مفاد قرارداد پروژه از سوی طرف دیگر قرارداد به وجود آمده و از لحاظ اقتصادی بین طرفین قابل حل و فصل نمی باشد. ادعا را به دو دسته می توان تقسیم نمود: ادعا علیه کارفرما و ادعا علیه پیمانکار.

فرآیندهای مدیریت ادعا عبارتند از:

  • جلوگیری از ادعا
  • کاهش ادعا
  • پیگیری ادعاها
  • حل و فصل

 

مدیریت ادعا و آنالیز تاخیرات پروژه

فرآیند شروع و شکل‌گیری دعاوی به شرح زیر تقسیم می‌شود:

  • بررسی مدارک و شناخت
  • تدوین اضافه‌کاری‌ها، تاخیرات و ادعاها
  • جمع‌آوری موارد اضافه‌کاری‌ها و ادعاها
  • تدوین و توجیه گزارش تاخیرات
  • طرح ادعاهای مالی

مخاطبین دوره مدیریت ادعا و آنالیز تاخیرات پروژه:

مدیران و کارشناسان پروژه، مدیران و کارشناسان دفتر مدیریت پروژه(PMO)، مدیران و کارشناسان دفاتر فنی سازمان ها و پروژه ها، مدیران و کارشناسان امور قراردادها و پیمان و رسیدگی، سرپرستان کارگاه ها و ناظران فنی پروژه ها، مدیران ارشد سازمان های پروژه محور و افرادی که به دنبال آموزش های کاربردی و ارتقاء مهارت های خود هستند، میتوانند در این دوره شرکت نمایند.

فارغ التحصیلان دوره مدیریت ادعا و آنالیز تاخیرات پروژه می توانند در زمینه درک مفاهیم مدیریت ادعا، طرح و پاسخگویی به ادعاهای پروژه، انجام آنالیز تأخیرات و… به فعالیت بپردازند.

مسیر یادگیری دوره مدیریت ادعا و آنالیز تاخیرات پروژه در جهاد دانشگاهی صنعتی شریف:

دوره آموزشی مدیریت ادعا و آنالیز تاخیرات پروژه جهاد دانشگاهی صنعتی شریف با رویکرد کسب مهارت های تخصصی مورد نیاز، تهیه و تدوین شده است.

در این دوره آموزشی به تدریج با مباحث و اصول مدیریت ادعا و آنالیز تاخیرات پروژه از جمله: طرح دعاوی پروژه، نحوه محاسبه آنالیز تاخیرات، راهکارهای حل و فصل دعاوی پروژه و… آشنا می شوید. و در پایان دوره می توانید مهارت های مورد نیاز برای مدیریت ادعا و آنالیز تاخیرات پروژه را کسب نمایید.

سرفصل‌های آموزشی​

سوالات متداول​

این دوره بصورت آنلاین و در بستر ادوبی کانکت Adobe connect برگزار می‌شود.

پس از گذراندن دوره و در صورت کسب نمره قبولی در آزمون‌ها و پروژه‌ها به فراگیران گواهینامه ارائه می‌شود.

دوره هایی که هزینه آن ها بالای 3 میلیون تومان است شرایط پرداخت اقساط دارند، برای اطلاع از نحوه پرداخت اقساط با کارشناس دپارتمان هماهنگی های لازم را انجام دهید.

نظرسنجی​

مشاوره و ثبت‌نام: