دوره تربیت متخصص یادگیری و توسعه (L&D Specialist)

اطلاعات بیشتر​

همانطور که می دانید سرمایه اصلی هر شرکت یا سازمانی کارکنان آن هستند. با توجه به این موضوع، آموزش و توسعه نیروی انسانی بیش از هر چیز موجب رشد و توسعه سازمان یا شرکت می شود و باعث افزایش فروش، نرخ سود بالاتر و تصاحب سهم بیشتری از بازار خواهد شد. بنابراین آموزش و توسعه منابع انسانی یا یادگیری و توسعه منابع انسانی یکی از ارکان مهم مدیریت منابع انسانی است.

فرایند آموزش عبارت است از تلاشی که شرکت یا سازمان با هدف ارتقای مهارت، دانش، تخصص و عملکرد پرسنل خود انجام می دهد و در نتیجه کارکنان از نظر اشتغال در جایگاه بالاتری قرار می گیرند و از طرفی عملکرد سازمان نیز بهبود می یابد.

برخی از شرکت ها تعدادی از کارکنان خود را برای استخدام در آینده انتخاب می کنند و بر همین اساس به آنها آموزش های مختلفی می دهند و برای موقعیت های شغلی آینده پرورش می دهند. البته همیشه قرار دادن پرسنل در موقعیت های آموزشی خاص منجر به ارتقای شغلی نمی شود، بلکه هدف رشد و شکوفایی شخصیت کلی فرد است.

تفاوت آموزش و توسعه منابع انسانی

  • آموزش کارکنان،  یک فرآیند کوتاه‌مدت و مشخص است. اما توسعه، یک برنامه مستمر و پایدار است که سازمان یا شرکت، برای مدیران و رهبرانش در نظر می‌گیرد.
  • در آموزش روی مهارت‌های شغلی فعلی فرد تاکید می‌شود؛ اما، توسعه مربوط به افزایش مهارت‌های فردی در آینده است.
  • آموزش برای بهبود کیفیت مهارت فرد در شغل فعلی است و ابتکار عمل آن به‌دست مدیریت مجموعه است؛ اما در توسعه منابع انسانی، ابتکار عمل به‌دست خود فرد است و هدف از آن نیز رشد فرد با هدف رفع نیازهای آتی کارمندان است.

مهمترین اهداف در آموزش و توسعه منابع انسانی

۱. افزایش بهره‌وری شرکت

۲. بهبود کیفیت محصول یا خدمات

۳. کاهش گردش کارمندان

۴.کاهش هزینه‌ها و اشتباهات

در دپارتمان منابع انسانی جهاد دانشگاهی صنعتی شریف، دوره آموزش و توسعه منابع انسانی (L&D) را با تدریس تعاملی برترین اساتید تدوین کرده‌ایم و بعد از گذراندن این دوره به وظایف کارشناس آموزش و توسعه منابع انسانی مسلط خواهید شد.

 

سرفصل‌های آموزشی​

سوالات متداول​

این دوره بصورت حضوری در محل جهاد دانشگاهی صنعتی شریف برگزار میگردد. 

پس از گذراندن دوره و در صورت کسب نمره قبولی در آزمون‌ها و پروژه‌ها به فراگیران گواهینامه ارائه می‌شود.

دوره هایی که هزینه آن ها بالای 4 میلیون تومان است شرایط پرداخت اقساط دارند، برای اطلاع از نحوه پرداخت اقساط با کارشناس دپارتمان هماهنگی های لازم را انجام دهید.

برای شرکت در این دوره باید در دوره کارشناس منابع انسانی مجموعه شرکت کرده باشید و یا حداقل 2 سال سابقه کاری مرتبط داشت.

جهت آشنایی با نحوه ترجمه مدارک جهاد دانشگاهی صنعتی شریف به این لینک مراجعه کنید.

مشاوره و ثبت‌نام: