چگونه با زبان انگلیسی فکر کنیم؟

طرز تفکر به انگلیسی
طرز تفکر به انگلیسی

تفکر در مورد مسائل به زبان انگلیسی تصمیمات شما را بهتر و منطقی‌تر می کند. این نتیجه‌ی مطالعات محققان است.

هرچند تنها مزیت تفکر به زبان انگلیسی، تصمیم گیری بهتر نیست. وقتی به زبان خارجی فکر می کنید، سریع تر زبان را یاد می گیرید و راحت تر می توانید با صدای بلند صحبت کنید.

صحبت کردن با دهان راحت تر است، بنابراین چطور انگلیسی فکر کنیم؟ قرار دادن یک کتاب بر روی سر، به شما کمکی نخواهد کرد! در عوض، ما قصد داریم شش مرحله ی ساده را به اشتراک بگذاریم که به ذهن شما کمک می کند امروز به زبان انگلیسی فکر کنید.

اهمیت تفکر به زبان انگلیسی

با توجه به سطح زبان خود، در حال حاضر ممکن است آنچه را که میخواهید به زبان بیاورید در ابتدا به زبان مادری خود فکر کنید و سپس آن را به انگلیسی ترجمه کنید. اگر در همان ابتدا به زبان انگلیسی فکر کنید، دیگر مجبور به ترجمه نخواهید شد. این به شما کمک می کند تا به زبان انگلیسی، تسلط بیشتری پیدا کنید.

وقتی به زبان انگلیسی فکر می کنید (بدون ترجمه)، این امر به شما کمک می کند تا زبان را درونی  کنید. وقتی اطلاعات را درونی می کنید، به این معنی است که آن ها را آنقدر خوب یاد می گیرید که دیگر لازم نیست درباره آن ها فکر کنید.

داخلی سازی زبان انگلیسی بدان معنی است که نیازی نیست هر بار که صحبت می کنید قواعد و تلفظ ها را به خاطر بسپارید. شما فقط صحبت می کنید. انگلیسی زبانان بومی همیشه نمی دانند که چرا آن چه آن ها می گویند درست است؛ زیرا آنها زبان را درونی کرده اند.

انگلیسی صحبت کردن در ذهن نیز یک روش عالی و کم فشار برای تمرین زبان انگلیسی است. لازم نیست نگران درست گفتن یا فهمیدن توسط دیگران باشید. می توانید اشتباه کنید.

علاوه بر این، تفکر به زبان انگلیسی در واقع یک روش عالی برای ایجاد واژگان خود با کلماتی است که استفاده می کنید.

دانستن بسیاری از کلمات مهم است، اما دانستن کلماتی که در مکالمات روزمره استفاده خواهید کرد از اهمیت بیشتری برخوردار است.

چگونه در ۶ مرحله ساده به انگلیسی فکر کنیم؟

۱. به تک کلمات فکر کنید

کی(When): وقتی ذهن شما فعال و مشغول انجام کاری نیستید، روزی یک تا دو بار.

چگونه(How): اگر تازه یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرده اید، نگران نباشید. هرگز دیر نیست که به زبان انگلیسی فکر کنید. شما می توانید به محض دانستن تعداد کمی از کلمات، این کار را شروع کنید.

با تفکر به تک کلمات انگلیسی شروع کنید. شاید هنوز نتوانید به زبان انگلیسی تصمیمات مهم بگیرید، اما می توانید با فکر کردن به اسم اشیایی که می بینید یا اعمالی که انجام می دهید، محیط اطراف خود را به زبان انگلیسی توصیف کنید. صبح که از خواب بیدار می شوید می توانید فکر کنید:

“صبح بخیر/ Good morning”

و هنگامی که شب میخواهید بخوابید، می توانید فکر کنید:

“روز طولانی، خسته، خوشحال، شب بخیر/Long day, Tired, Happy, Good night”

وقتی این کار را تازه شروع می کنید، یادآوری این که به تفکر به زبان انگلیسی برای شما سخت است.

در اینجا چند ترفند وجود دارد که می توانید با استفاده از آن ها یادآوری کنید که یک یا دو بار در روز به زبان انگلیسی فکر کنید:

ترفندهای یادآوری فکر کردن با زبان انگلیسی

  • از تلفن همراه استفاده کنید، بر روی  صفحه قفل تلفن همراه خود یادداشت کنید”به انگلیسی فکر کن”. به این ترتیب هر بار که به تلفن همراه خود نگاه می کنید، برایتان یادآوری می شود.
  • این کار را به یک بازی تبدیل کنید. هر وقت یادتان می افتد، پنج دقیقه به زبان انگلیسی فکر کنید. سپس به خودتان امتیاز دهید. هنگامی که به تعداد مشخصی از امتیاز رسیدید، می توانید به خود جایزه دهید!
  • در جاهای مختلف خانه یادداشت بگذارید. به عنوان مثال، یک یادداشت بر روی آینه دستشویی بچسبانید. بر روی آن کلماتی را بنویسید که ممکن است در دستشویی استفاده کنید. این کار یادآوری می کند که روزانه به زبان انگلیسی فکر کنید و به شما گروهی از کلمات جدید را معرفی می کند.

فقط با این مراحل کوچک، فکر کردن به انگلیسی برای شما آسان می شود. هرچه مهارت خود را بیشتر کنید، می توانید به افکار خود بیفزایید و به زودی با جملات کامل فکر خواهید کرد.

۲. روز خود را تعریف کنید

کی(When): وقتی ذهن شما فعال و مشغول انجام کاری نیستید، روزی یک تا دو بار.

چگونه(How): در کتاب ها، راوی کسی است که فقط آنچه را که اتفاق می افتد را توصیف می کند. در بسیاری از فیلم ها – به ویژه فیلم های مستند – از راویان برای توضیح بخش های خاصی استفاده می کنند. حالا شما باید وانمود کنید که در زندگی خود یک راوی هستید، مثل اینکه زندگی شما یک فیلم است!

زندگی روزمره خود را تعریف کنید و وانمود کنید که شخص دیگری این کار را انجام میدهد. مانند راویان افسانه ای؛ مورگان فریمن یا جیمز ارل جونز.

روایت زندگی روزمره شما ممکن است چیزی شبیه به این باشد:

“صبح است. او از خواب بیدار می شود و چشمان خود را می مالد  و آماده می شود تا با امروز رو به رو شود. او وقتی خودش یک فنجان قهوه درست می کند، خمیازه می کشد و فکر می کند امروز چه چیزی باید بپوشد.

.It’s morning. She wakes up and rubs her eyes, preparing to face the day

She yawns as she makes herself a cup of coffee, and wonders what she should wear today

می توانید در مورد خود از سوم شخص (“She / He”) یا از اول شخص (” I “) استفاده کنید. شما می توانید هر کاری را که انجام می دهید، ظاهرتان و یا به آن چه فکر می کنید، توصیف کنید. استفاده از کلمات رایج  و همچنین صحبت کردن در جملات کامل و درست، کمک زیادی برای بهتر شدن زبان شما می کند.

۳. مکالمات را تنظیم کنید

کی(When): وقتی تنها هستید و مشغول انجام کاری  نیستید، روزی یک بار.

چگونه(How): مطمئناً، وقتی با دیگران صحبت می کنید. فقط به آن ها در مورد روز خود نمی گویید. گفتگوها دارای موضوعات مختلف هستند، بنابراین شما می توانید مکالمات را نیز تمرین کنید.

برای تمرین، تنها کاری که باید بکنید این است که مقداری برنامه ریزی کنید!

موضوعی را انتخاب کنید و وانمود کنید که با شخصی دیگر در مورد آن صحبت می کنید. اگر برای مصاحبه آماده می شوید، می توانید وانمود کنید که در مصاحبه هستید. اگر فقط می خواهید لیست جدیدی از کلمات را بیاموزید، می توانید از خود در مورد این کلمات سوال کنید. هر موضوعی خوب است.

به عنوان مثال، اگر قصد دارید به یک رستوران بروید، می توانید گفتگو میان خود با پیشخدمت رستوران را تمرین کنید. مکالمه شما ممکن است چیزی شبیه به این باشد:

“?Waiter: “Hello, and welcome to our restaurant. Do you know what you’ll be ordering

پیشخدمت: “سلام، به رستوران ما خوش آمدید. آیا می دانید چه چیزی را میخواهید سفارش دهید؟ “

“?You: “I’m not sure yet. What do you recommend

شما: “من هنوز مطمئن نیستم. شما چه پیشنهاد می کنید؟”

“Waiter: If you like seafood, our fish of the day is fantastic.”

پیشخدمت: “اگر غذاهای دریایی دوست دارید، ماهی های ما فوق العاده هستند.”

“You: Great, I’ll have that, then.”

شما: “عالی است، پس آن را  سفارش میدهم.”

می توانید مکالمه را به روش های مختلف امتحان کنید.

از آن جا که در ذهن خود تمرین می کنید، می توانید به جای تمرکز در تلفظ یا ترس از صحبت با یک شخص واقعی، روی یک موضوع بهتر تمرکز کنید. همچنین می توانید در هر جایی تمرین کنید.

توصیه می کنیم بعد از این که در موضوعات و جزئیات راحت تر شدید، با صدای بلند و با یک فرد دیگر تمرین کنید. از این طریق می توانید به آن چه که می خواهید بگویید و اینکه چگونه آن را خواهید گفت، اطمینان داشته باشید.

۴. خلاق باشید

کی(When): هر وقت نمی دانید چگونه به انگلیسی چیزی بگویید.

چگونه(How): مثلا وقتی شما در ماشین نشسته اید و زبان انگلیسی تمرین می کنید. این عالی است!

اما وقتی به کلمه ای برخورد می کنید و انگلیسی آن را نمی دانید به جای آن که از فرهنگ لغت استفاده کنید، از خلاقیت خود استفاده کنید. همیشه برای بیان چیزی، بیش از یک راه وجود دارد. اگر یک کلمه ای را بلد نیستید، می توانید با فکر خلاقانه و استفاده از کلمات دیگر منظور خود را برسانید.

مثال:

به عنوان مثال، اگر می خواهید برای کسی توضیح دهید که کلید خود را گم کرده اید، اما کلمه “کلید”/ “key” را به خاطر نمی آورید، می توانید در عوض به او بگویید:

 “من نمی توانم در را باز کنم زیرا قفل شده است”

“I can’t open my door because it’s locked”

 یا ” من نمی توانم وارد خانه ام شوم؛ چیزی را که برای باز کردن قفل در استفاده می کنید گم کردم. “

“I can’t get into my house, I lost the thing you use to unlock the door”

در هر دو جمله از کلمه “کلید”/ “key”استفاده نمی کنید، اما هر دو به اندازه کافی قابل درک هستند.

بنابراین اگر هنگام تفکر به انگلیسی گیر افتادید، تقلب نکنید و از زبان مادری خود استفاده نکنید. در عوض  به فکر دور زدن کلمه باشید. وقتی مکالمه واقعی دارید و یک کلمه را به خاطر نمی آورید، این روش کمک بزرگی به شما خواهد کرد.

برخی از روش های توصیف کلمه ای که به خاطر نمی آورید عبارتند از:

…It’s the opposite of

…It’s similar to

…It’s a place where

…It’s something you use to

…It’s an action you do when

این مخالف…

این شبیه به …

جایی است که …

این چیزی است که شما از آن استفاده می کنید …

این عملی است که شما وقتی انجام می دهید …

برای تقویت مهارت خود در صحبت کردن خلاقانه، می توانید چند بازی سرگرم کننده را با دوستان خود انجام دهید. بازی های Taboo و Catch Phrase شما را به چالش می کشد تا بدون استفاده از کلمه ی مد نظر، طوری منظور خود را برسانید که بقیه افراد بتوانند کلمه را حدس بزنند. با تهیه لیستی از کلماتی که اغلب فراموش می کنید، می توانید این بازی را انجام دهید.

دوره آموزش زبان انگلیسی
دوره آموزش زبان انگلیسی

۵. واژگان خود را بسازید

کی(When): هر وقت به زبان انگلیسی فکر می کنید.

چگونه(How): شما یک کلمه ای را می دانید اما سریع آن را به خاطر نمی آوردید؟ (کلماتی که نمی دانید باعث ایجاد خلاقیت در شماره ۴ می شود.). کلمه ای را که نمی دانید داخل یک دفتر بنویسید یا از برنامه یادداشت در تلفن همراه خود استفاده کنید. در پایان روز، این کلمات را به انگلیسی جستجو کنید و آن ها را یادداشت کنید. این به شما کمک می کند تا خلأ کلمات خود را پر کنید.

اکنون که لیست بلندی از کلمات جدید دارید، چه کاری می توانید با آنها انجام دهید؟ اولین قدم، استفاده از آن ها در مکالمات (و افکار خود) است. یک روش خوب برای انجام این کار گروه بندی کلمات است. هر روز یک گروه از حدود پنج کلمه انتخاب کنید و از آن ها در طول روز استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا در طولانی مدت آن ها را به خاطر بسپارید.

کار دیگری که می توانید با فهرست کلمات انجام دهید، این است که آن ها را به دنیای مجازی انتقال دهید. Wordnik وب سایتی است که در آن می توانید کلمه ای را جستجو کرده و نمونه هایی از آن کلمه را مشاهده کنید. همچنین می توانید لیستی از کلمات را در آن جا تهیه کنید و نحوه استفاده از آن ها را بیاموزید. با درونی کردن این کلمات، می توانید آن ها را از لیست “کلمات” به لیست “کلمات آموخته شده” انتقال دهید .

وب سایت (و نرم افزار)  Dictionary همچنین به شما امکان اضافه کردن کلمات را به لیست علاقه مندی ها می دهد.

۶. از فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید

کی(When): هر وقت یک کلمه را جستجو می کنید.

چگونه(How): هر زمانی که می خواهید معنی یک کلمه را بدانید در فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی (با تعاریف انگلیسی) جست وجو کنید. هرچه ترجمه کمتری داشته باشید، ساده تر خواهد بود که به انگلیسی فکر کنید و صحبت کنید.

پس از ایجاد تغییر، ممکن است وسوسه شوید که به فرهنگ لغت انگلیسی به زبان مادری خود برگردید. این کار را انجام ندهید و فقط یک فرهنگ لغت انگلیسی به انگلیسی داشته باشید.

در ابتدا ممکن است دریابید که دیکشنری های انگلیسی از کلماتی که نمی دانید برای تعریف کلمات استفاده می کنند. اجازه ندهید این شما را ناامید کند. درعوض، یک فرهنگ لغت یا وب سایت مناسب برای زبان آموزان انگلیسی یا کودکان انتخاب کنید. این ها برای توضیح کلمات، از زبان ساده تری استفاده می کنند. دو وب سایت عالی برای یادگیری کلمات Vocabulary و  Merriam-Webster Learner’s Dictionary هستند.

روش های بسیاری وجود دارد که می توانید به مغز کمک کنید تا به زبان انگلیسی فکر کند. به عنوان مثال، می توانید زبان تلفن همراه و شبکه های اجتماعی خود را به انگلیسی تغییر دهید. اما اگر با این شش مرحله شروع کنید، تفکر به انگلیسی ساده تر خواهد شد!

فراموش نکنید که تصمیم گیری به زبان انگلیسی باعث می شود تصمیمات بهتری بگیرید. این مورد از نظر علمی ثابت شده است!

سارا یحیائی
من دانشجوی مهندسی پزشکی هستم. کوهنوردی می کنم و تکواندوکارم. به مباحث مدیریتی و دیجیتال مارکتینگ علاقه دارم و یک سالی هست در این زمینه فعالیت میکنم. عاشق یادگرفتنم و دوست دارم چیزهایی که بلدم رو با شما به اشتراک بذارم. نوشته های من رو می تونید از وبلاگ رایلرن بخونید.